הכירו: היחידה שחיסלה את בן לאדן

בשעת לילה מאוחרת פשטו "אריות הים" - NAVY SEALS - לוחמי הקומנדו הימי של צבא ארה"ב, על המתחם המבוצר של המבוקש מספר 1 בעולם, וחיסלו אותו בפגיעה ישירה בראש. "אריות הים" נחשבת לאחת היחידות הטובות ביותר בעולם בתחום הלוחמה בטרור, ולאורך המאה ה-20 השתתפה בעשרות מבצעים חשאיים וגלויים ברחבי העולם

הבוקר התעורר העולם לשחר של יום חדש. בשעת לילה מאוחרת פשטו "אריות הים", לוחמי הקומנדו הימי של צבא ארה"ב, על המתחם המבוצר של המבוקש מספר 1 בעולם: אוסמה בן לאדן.  בתוך כ-40 דקות של קרב הצליחו לוחמי יחידת העילית לחסל את המבוקש הבכיר בעולם, יחד עם כמה מבני משפחתו שהקיפו אותו. מיותר לציין שהפגיעה בבן לאדן הייתה מדויקת ביותר - שני כדורים בראשו. 

אחרי מצוד נרחב שנמשך שנים ארוכות, ידע הנשיא אובמה שבמבצע מורכב מהסוג הזה אין מקום לטעויות. כשנדרש להכריע מי תהיה הילידה שתיקח על עצמה את המבצע שעתיד להחזיר לעם האמריקני את הכבוד שאבד, יחידת "אריות הים" בלטה מעל כל המתחרות.

"אריות הים" או בשמה הלועזי Navy SEALs, היא יחידת העילית של חיל הים האמריקאי. מדובר ביחידה המתמחה בלוחמה בטרור ובביצוע משימות מורכבות ומגוונות באוויר, ביבשה ובים, ומכאן נגזר שמה: sea, air and land  ובתמצית seals.

צוותים פרוסים ברחבי העולם

"אריות הים" נחשבת לאחת היחידות הטובות ביותר בעולם בתחום הלוחמה בטרור, ולאורך המאה ה-20 השתתפה במבצעים רבים, חלקם גלויים ומרביתם חסויים, במסגרת הפעילות חובקת העולם של צבא ארה"ב לאורך ההיסטוריה. לוחמי היחידה לקחו חלק במלחמת וייטנאם, בפלישה של צבא ארה"ב לפנמה וכמובן במלחמות בעירק, אפגניסטן וקני הטרור של אל-קאעידה.

אנשי יחידת העילית מאומנים בצורה קפדנית ויסודית, כאשר בהכנה ישנו דגש נרחב לאופי פעילות שקט וחשאי בהגעה הן מהים, מהאוויר ומהיבשה, מה שמאפשר להגיע לאויב כמעט בלי שירגיש וכך לחסלו, בדיוק כפי שעשו למנהיג אל-קעידה אוסמה בן לאדן. למרות התמחותם בלוחמה ימית, הרי שאנשי "אריות הים" מאומנים גם ללחימה יבשתית לכל דבר ולהגעה במסוקים או מטוסים אל היעד - ממש כמו שייטת 13 של צה"ל.

צוותי "אריות הים" פרוסים במקומות רבים בעולם בהם יש בסיסי צבא אמריקניים, בהתאם לצרכים הביטחוניים של ארה"ב, וזאת על מנת להיות ערוכים לפעולה במהירות הקצרה ביותר. "אריות הים" מצוידים בנשק היקר, החדיש והמתוחכם ביותר העומד לרשות צבא ארה"ב ולא מהססים להשתמש בו. בעקבות אופי פעילותם וההצלחות הרבות, זכו לוחמיה של היחידה לאורך ההיסטוריה לא מעט פעמים בעיטור הצבאי הגבוה ביותר בצבא ארה"ב - מדליית הכבוד.