נאומו המלא של ברק אובמה: חיסלנו את בן לאדן

כעשור אחרי מתקפת הטרור הגדולה בארה"ב, חוסל מנהיג ארגון הטרור אל-קאעידה אוסמה בן לאדן. לאחר הפעולה המוצלחת, יצא נשיא ארה"ב ברק אובמה ונאם בפני האומה. "אנו רואים אל מול עינינו את 3,000 ההרוגים. רצינו צדק לכן יצאנו למבצע. כוח אמריקנים ביצע את הפעולה בטירה מחוץ לאיסלמאבד". קראו את הנאום המלא

בנאום נרגש והיסטורי, פנה נשיא ארה"ב ברק אובמה לאומה האמריקנית ולעולם כולו, ואישר: חיסלנו את אוסמה בן לאדן.

הנה נאומו המלא של נשיא ארצות הברית:

 הלילה, אני יכול לדווח לעם האמריקני ולעולם כי ארצות הברית הוציאה לפועל מבצע במהלכו נהרג אוסמה בן לאדן, מנהיג אל קעידה, וטרוריסט האחראי לרצח אלפי גברים, נשים וילדים חפים מפשע.

כמעט לפני 10 שנים, יום בהיר בספטמבר הפך לשחור, עם ההתקפה הנוראה ביותר שידע העם האמריקני בהיסטוריה. התמונות מ-11 בספטמבר צרובות בזיכרון הלאומי שלנו. מטוסים חטופים חותכים דרך שמי ספטמבר נטולי עננים.

מגדלי התאומים מתמוטטים לקרקע. עשן שחור עולה מהפנטגון. ההריסות של טיסה מספר 93 בשאנקוויל, פנסילבניה, שם פעולותיהם של אזרחים גיבורים חסכו עוד שברון לב והרס.

ועדיין, אנו יודעים שהתמונות הגרועות ביותר הן אלו שהעולם לא ראה. הכסא הריק בשולחן ארוחת הערב. ילדים שגדלו ללא אביהם או אמם. הורים שלא יחושו עוד לעולם את חיבוקו של בנם.

כמעט 3,000 אזרחים נלקחו מאיתנו, והותירו חור מדמם בליבנו.

ב-11 בספטמבר, 2001, בעת אבלנו, העם האמריקני התאחד. הצענו לשכנינו עזרה, והצענו לפצועים את דמנו. חיזקנו את קשרינו האחד לשני ואת אהבתנו לקהילה ולמדינה.

ביום הזה, לא משנה מאין באנו, לאיזה אל התפללנו או מאיזה גזע או מוצא אתני אנו, היינו מאוחדים כמשפחה אמריקנית אחת. היינו גם מאוחדים בהחלטה, להגן על עמנו ולהביא לדין את אלו שביצעו את ההתקפה האכזרית הזו.

מהר מאוד, למדנו שהתקפות ה-11 בספטמבר בוצעו על ידי אל קעידה, ארגון בראשו עמד אוסמה בן לאדן, שפתח באופן גלוי מתקפה על ארצות הברית והיה מחויב להרג חפים מפשע בארצנו ובכל העולם. אז הלכנו למלחמה נגד אל קעידה, להגן על אזרחינו, חברינו, ובעלי בריתנו.

במהלך 10 השנים האחרונות, הודות לעבודה הרבה והמאומצת של צבאנו ושל מומחים נגד טרור, עשינו צעדים אדירים. סיכלנו פעולות טרור וחיזקנו את ביטחון מולדתנו.

באפגניסטן, הדחנו את ממשלת טאליבן שסיפקה לבן לאדן ואל קעידה מקום בטוח ותמיכה. ובכל העולם, עבדנו עם ידידינו וחברינו כדי לתפוס או להרוג את מחבלי אל קעידה, כולל כמה שלקחו חלק באירועי 11 בספטמבר.

ועדיין, אוסמה בן לאדן התחמק מתפיסה ונמלט דרך הגבול האפגני לפקיסטן. בינתיים, אל קעידה המשיך לפעול מהגבול הזה ולהוציא לפועל מבצעי טרור ברחבי העולם.

וכך זמן קצר לאחר שמוניתי לנשיא, הוריתי לליאון פאנטה, ראש ה-סי.איי.אי, להפוך את הרג או תפיסת בן לאדן לעדיפות עליונה במלחמתנו נגד אל קעידה. גם כשהמשכנו את מאמצינו הנרחבים להכשיל ולנטרל את רשתו.

בחודש אוגוסט האחרון, לאחר שנים של עבודת מודיעין, עודכנתי בקצה חוט אפשרי על בן לאדן. זה לא היה ודאי. ולקח חודשים רבים לבסס את זה.

נפגשתי שוב ושוב עם צוות הביטחון הלאומי כשפיתחנו את המידע על כך שכנראה איתרנו את בן לאדן מתחבא במבנה בשטח פקיסטן.

וסוף סוף, בשבוע שעבר, קבעתי שיש בידינו די מודיעין כדי לפעול ואישרתי מבצע לתפיסת אובמה בן לאדן והבאתו לצדק.

היום, לפי הנחייתי, ארצות הברית השיקה מבצע ממוקד נגד המבנה בעאבד עאבד, פקיסטן. צוות קטן של אמריקנים הוציאו את המבצע לפועל עם אומץ בלתי רגיל ויכולת. אף אמריקני לא נפגע. הם נזהרו מפגיעה באזרחים.

לאחר חילופי אש, הם הרגו את אוסמה בן לאדן ולקחו את גופתו.

במשך למעלה משני עשורים, בן לאדן היה מנהיגה וסמלה של אל קעידה והמשיך לתכנן מתקפות נגד ארצנו, ידידינו ובעלי בריתנו.

מותו של בן לאדם מסמל את ההישג המשמעותי ביותר במאמצי האומה להביס את אל קעידה. ומותו לא מסמל את סוף המאמץ הזה. אין כל ספק שאל קעידה ימשיך לנסות ולתקוף אותנו. אנו חייבים להישאר עירניים בארצנו ומחוץ לה.

שעה שאנו עושים זאת, עלינו לוודא שארצות הברית לא, ולעולם לא תהיה, במלחמה עם האסלאם. הבהרתי, כפי שהנשיא בוש עשה זמן קצר לאחר 11 בספטמבר, שהמלחמה היא לא נגד האסלאם. בן לאדן לא היה מנהיג מוסלמי. הוא היה רוצח המונים של מוסלמים. אכן, אל קעידה טבחו בהמוני מוסלמים בארצות רבות, כולל שלנו.

מותו לא צריך להתקבל בברכה על ידי אלו שמאמינים בשלום ובכבוד אנושי. במהלך השנים, הבהרתי שנפעל בתוך פקיסטן אם נדע היכן בן לאדן. וזה מה שעשינו.

אבל זה חשוב לזכור ששיתוף הפעולה שלנו נגד הטרור עם פקיסטן סייע לנו למצוא את בן לאדן ואת המבנה בו הסתתר. בן לאדן הכריז גם על מלחמה נגד פקיסטן והורה על מתקפות נגד העם הפקיסטני.

הלילה התקשרתי לנשיא זארדארי, ואנשי צוותי שוחחו גם עם עמיתיהם הפקיסטניים. הם מסכימים שזה יום טוב והיסטורי עבור שתי האומות. ובראייה קדימה, זה הכרחי שפקיסטן תמשיך להצטרף אלינו במאבקינו נגד אל קעידה וגרורותיה.

העם האמריקני לא בחר את הקרב הזה. הוא הגיע לחופינו והחל עם הטבח של אזרחינו. אחרי כמעט 10 שנים של שירות, מאבק והקרבה, אנו יודעים היטב מה מחירה של מלחמה.

המאמצים הללו מכבידים עליי בכל פעם כשאני נאלץ לחתום על מכתב למשפחה שאיבדה את יקירה או להסתכל לחייל פצוע בעיניים.

אמריקנים מבינים את מחירי המלחמה. אך עדיין, כמדינה, לעולם לא נסבול איום על ביטחוננו, ולא נעמוד מנגד כשאנשינו נהרגים. נגן על אזרחינו, ידידינו ובעלי בריתנו. נישאר נאמנים לערכינו, שהופכים אותנו למה שאנו.

בלילות כאלו, אנו יכולים להגיד למשפחות שאיבדו את יקיריהן בטרור של אל קעידה, נעשה צדק.

הלילה אנו מודים לאינספור מומחי המודיעין והלוחמה בטרור איתם עבדנו ללא הפסק כדי להשיג את המטרה. העם האמריקני לא רואה את עבודתם, לא מכיר את שמותיהם, אך הלילה אנו חשים את ההקרבה של העבודה שלהם ואת תוצאת המרדף שלהם אחר הצדק.

אנו מודים לאנשים שהוציאו את המבצע הזה לפועל, על כך שהם מגלמים את המקצועיות, הפטריוטיות והאומץ של אלו שמשרתים את ארצנו. והם חלק מדור שנושא את העול הכבד ביותר, מאז אותו יום בספטמבר.

לבסוף, אני אומר למשפחות שאיבדו את יקיריהן ב-11 בספטמבר, שאף פעם לא שכחנו את אובדנכם, ולא איבדנו ממחויבותנו לדאוג לכך שאנו עושים כל שביכולתנו למנוע התקפה נוספת בחופינו.

והלילה, הבה נשוב לתחושת האיחוד שחשנו ב-11 בספטמבר. אני יודע שהיא, לעיתים, התרופפה. ועדיין ההישג הזה הוא עדות לגדולת מדינתנו ונחישותו של העם האמריקני.

מטרת אבטחת המולדת טרם הושלמה, אבל הלילה אנו נזכרים שוב שאמריקה יכולה לעשות הכל. זה סיפורה של ההיסטוריה. אם זה המרדף אחר שגשוג לאנשינו או המאבק לשיווין לכל האזרחים, המחויבות שלנו לפעול לפי ערכינו ברחבי העולם, וההקרבה שאנו עושים כדי לעשות את העולם למקום בטוח יותר.

הבה נזכור שאנו מסוגלים לעשות את כל אלה לא רק בגלל עושר או כוח, אלא בגלל מי שאנחנו, אומה אחת תחת אלוהים, מאוחדת בחירות ובצדק לכל.

תודה לכם. שאלוהים יברך אתכם. ושאלוהים יברך את ארצות הברית של אמריקה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק