צפו: אדם נפגע מברק - וממשיך ללכת

קשיש שהולך ברחוב באמצע סופה חזקה נפגע לפתע מפגיעה ישירה של ברק. הוא נופל אל הארץ, אבל אז לפתע מתאושש וקם על רגליו. האם התיעוד הזה אמיתי? 800 אלף גולשים ברחבי העולם כבר צפו, עכשיו תורכם להחליט אם זה קרה במציאות - או שמדובר בזיוף מוצלח במיוחד

נפגע מברק, קם והמשיך ללכת. צילום ארכיון

זה נראה טוב מדי בכדי להיות אמיתי, אבל הסרטון שלפניכם מציף את הרשת בימים האחרונים, זוכה כבר ל-800 אלף צפיות והיד עוד נטויה. הסיבה: זה באמת וידאו מדהים שלא ראיתם מעולם - כל כך מדהים, עד שלא בטוח כלל שהוא אמיתי.

בסרטון, שלא ברור מתי והיכן צולם, נראה אדם קשיש הולך ברחוב במהלך סערת ברקים ורעמים, כשלפתע פוגע בו ברק בפגיעה ישירה. הוא נופל על הארץ ונשכב ללא תנועה, אבל אז קם באיטיות ו"חוזר לחיים".

 

כ-300 בני אדם נפגעים ממכת ברק מדי שנה ברחבי העולם, מתוכם כ-58 בני אדם בממוצע נהרגים מפגיעת הברק. על פי הסטטיסטיקה היבשה, פגיעה ישירה מברק כמו זו שנראית בסרטון הייתה אמורה לשלוח את הקשיש לעולם שכולו טוב, וזו עוד סיבה לפקפק במהימנות הסרטון.

על פי סקר שנערך באתר "הפינגטון פוסט", שהעלה את התיעוד יוצא הדופן הזה, הגולשים בהחלט סקפטיים. 56% מהגולשים סבורים כי הסרטון עבר עריכה ואינו אמיתי, ואילו 44% מהגולשים חושבים כי יכול להיות שהוא התרחש במציאות. מה דעתכם? צפו בסרטון ותחליטו בעצמכם.