שירות חדש: לחיות לנצח כתקליט

חברה בריטית מציעה ללקוחותיה שירות מאוד מוזר. אם תרצו לעשות עסקים עם החברה הזו, משמעות הדבר שברצונכם להפוך לתקליט אחרי מותכם. החברה לוקחת את השיירים משריפת הגופה שנהוגה בבריטניה, והופכת אותם לתקליט של ממש, עם מוזיקה או הקלטה לבחירת המנוח

לחיות לנצח כתקליט. אילוסטרציה (AP)

שרופים על מוזיקה: שירות חדש בבריטניה מאפשר לאנשים שבוחרים בכך להפוך לתקליט אחרי שימותו. השירות המוזר שמציעה החברה, נותן למנוח את האפשרות להפוך את האפר שלו לתקליט, עליו מוזיקה לבחירתו, צוואה מוקלטת בקולו או למי שממש לא רוצה להשקיע - תקליט ריק שרק משמיע רעש לבן על הפטפון.

את החברה הקים ג'ייסון ליץ', בעל חברת תקליטים, שפעיל בתעשיית המוזיקה הבריטית מאז שנות ה-90'. ליץ' סיפר לאתר האינטרנט wired.co.uk על הסיבות בגללן החל להציע את השירות. בין היתר, טען ליץ' שהוא מזדקן, ו"כבר לא מרגיש בלתי מנוצח" והעובדה שאמו עובדת בבית לוויות מעידה על כך שהנושא קרוב אליו.

הרעיון הגיע אליו, לטענתו, כשראה תכנית בטלוויזיה בה אדם ציווה לשגר את האפר שלו באמצעות זיקוקי דינור לאוויר. ליץ' מספר שבאותו רגע החל לחשוב כיצד היה רוצה שייזכרו אותו והחליט שלהפוך לתקליט זה "הרבה יותר מעניין מלהיות כד על מדף".

השירות הבסיסי של החברה עולה 2,000 ליש"ט (11,300 שקל), והוא כולל פיזור האפר על עד כ-30 תקליטים עליהם 24 דקות קול. הצלילים על התקליטים הם, כמובן, לבחירת המנוח. עם זאת, החברה מציעה גם שירותים נוספים, כגון עטיפה ייחודית עם תמונת המנוח, שיר ייחודי שנכתב עליו ואפילו הפצת התקליטים בחנויות ברחבי העולם.

חושבים גם להפוך את עצמכם לתקליט? בקרו באתר החברה : http://www.andvinyly.com/