צפו בנשיקה הראשונה של וויל וקייט כזוג נשוי

בשעה 15:25 (שעון ישראל) התרחש מה שיותר משני מיליארדי אנשים ציפו ברחבי העולם: וויליאם ואשתו קייט יצאו אל המרפסת, שם חיכו להם ההמונים בארמון בקינגהאם, והתנשקו לעיני כולם. למרות שהנשיקה הייתה חטופה וקצרה, היא גררה תשואות רמות. שיהיה במזל טוב

זה היה קצר, חטוף, אבל בהחלט מרגש. המונים ברחבי העולם חיכו לנשיקה הראשונה של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון כבעל ואישה, וזכו לרגע הזה בערך בשעה 15:25 שעון ישראל. בני הזוג נראו נרגשים מהמעמד, והתנשקו נשיקה קצרה לאכזבת ההמונים שגדשו את הרחבה סמוך לארמון בקינגהאם.

מוקדם יותר היום, בסביבות השעה 12:00 הגיע לכנסייה הנסיך וויליאם, מלווה באחיו הארי. מיד אחריו הגיעו מספר בני משפחה נוספים ממשפחת המלוכה, וכך גם ממשפחת הכלה קייט. לבסוף הגיעה המלכה אליזבת - שנכנסה יחד עם בעלה הנסיך פיליפ לכנסייה, ורק לאחר מכן ניתן האות ליציאת רכב הרולס רויס של הכלה קייט לדרך ולאחר זמן קצר היא הגיעה גם כן לכנסייה - לפתיחת הטקס.

הארכיבישופ של קנטרברי, ד"ר רוואן וויליאמס, ניהל את הטקס, בירך את וויליאם וקייט ולאחר מכן השביע אותם והכריז עליהם כבעל ואישה. זאת, לאחר שד"ר ג'ון הול, מנהל הטקס, פתח אותו.

מהיום אמרו: "הדוכסים מקיימברידג'"

בראשיתו של יום החתונה עודכנו התארים של מידלטון במשרד המלכה. עם כניסתה למשפחה המלכותית קייט הפכה ל"הוד מעלתה", והיא ובן זוגה הנסיך קיבלו את התארים "הדוכס והדוכסית מקיימברידג'".

אחרי שהבריטים הבינו שקייט מידלטון היא בהחלט לא נסיכה מסורתית והודיעו כי לא מעניין אותם אם המיועדת של וויליאם היא בתולה או לא, הודיעה אשת המלוכה בעתיד על מסורת נוספת שתשבור - כשלא נשבעה בפני האומה במסגרת החלפת הנדרים "לציית לבעלה". בנוסף, בני הזוג לא נשבעו ב-"I do" המסורתי אלא ב-"I will".