בזמן החתונה המלכותית: בלונדון שואלים שלום ירושלים

קייט מידלטון החלה לפסוע לאורך השטיח האדום בכנסיית ווסטמינסטר בשמלת הכלולות שלה, כשברקע שרה מקהלת ילדים את שיר השירים מספר תהילים, חלק מ"הברית הישנה", לפי הנוצרים. מדובר במסורת ארוכת שנים שהחלה אי שם ב-1902

אחרי שסוף כל סוף היא חשפה את שמלת הכלולות, נעמדה קייט מידלטון בפתח כנסיית ווסטמינסטר והחלה לצעוד לאורך השטיח האדום. את הדרך שעשתה, בפעם האחרונה כפשוטת עם, ליוותה מקהלת הילדים של המנזר – ששרה פסוקים משיר המעלות שבספר תהילים.

לחן השיר נושא גם כן משמעות היסטורית לא מבוטלת. מדובר בעיבוד שהוכן במיוחד לרגל המלכתו של סבי-סביו של סבו של וויליאם, אדוארד השביעי – בטקס שנערך באותה הכנסייה בשנת 1902. בזמן שקייט צעדה לאגף המערבי של הכנסייה, עד לאבן הזיכרון לווינסטון צ'רצ'יל, נשמעה ברקע שירת הפסוקים הבאים:

"שָׂמַחְתִּי, בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ. עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם. יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר, שֶׁחֻבְּרָה-לָּהּ יַחְדָּו. שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים, שִׁבְטֵי-יָהּ--עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה. כִּי שָׁמָּה, יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת, לְבֵית דָּוִד. שַׁאֲלוּ, שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ, אֹהֲבָיִךְ. יְהִי-שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה, בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ. לְמַעַן, אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה-נָּא שָׁלוֹם בָּךְ. לְמַעַן, בֵּית-יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ".

אחרי שהארכיבישוף מקנטרברי הכריז על וויליאם וקייט כבעל ואישה "עד שהמוות יפריד ביניהם", יצא הזוג המלכותי מהכנסייה לכיוון ארמון בקינגהאם. הם באותה הכרכרה שנבנתה גם היא לרגל הכתרתו של אדוארד השביעי, ושימשה גם את אביו של וויליאם, הנסיך צ'רלס, כשנישא לאמו המנוחה של החתן המאושר – דיאנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת