בחליפות וכובעים: הסלבס התייצבו לחתונה

דיוויד בקהאם מלווה באשתו ויקטוריה, אלטון ג'ון מלווה בבן זוגו, ראש הממשלה דיוויד קמרון, בני מלוכה, דוכסים, רוזנים ועוד כמה פשוטי עם - כולם בחליפות מהודרות, שמלות נשף, כובעים מוזרים וסמלי האצולה על דש המקטורן, הגיעו לכנסיית וסטמינסטר לחגוג עם וויליאם וקייט. כך זה נראה

דיוויד וויקטוריה בקהאם

ב-1997 נהרגה הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים. באותה השנה, הכיר הכדורגלן דיוויד בקהאם את ויקטוריה אדמס, מי שהייתה מוכרת אז יותר בכינוי "פוש ספייס" מלהקת ה"ספייס גירלז", ותהפוך שנתיים אחר כך לבחירת לבו. היום הגיעו השניים, יחד עם ידוענים רבים אחרים, לחגוג עם משפחת המלוכה הבריטית את נישואי הנסיך וויליאם עם קייט מידלטון.

באירוע המלכותי בלטה גם נוכחותו של הזמר אלטון ג'ון. הוא הגיע עם בן זוגו לכנסיית ווסטמינסטר, כ-14 שנה אחרי שניגן באותו המקום – בנסיבות שונות לגמרי - את הגרסה המיוחדת שכתב לשירו "נר ברוח". ההופעה אז נערכה במסגרת הלווייתה של אמו של וויליאם, דיאנה.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, הגיע גם הוא לכנסיית ווסטמינסטר. נשמר לו מקום כבוד בגוש השורות השלישי, לצד שרים, מחוקקים, חברי בית הלורדים, אנשי דת ואישים בצבא הממלכה. סמוך מאוד לאח"מים התמקמו חבריהם של הנסיך ובחירת לבו וכן מוזמניו של האב המאושר, הנסיך צ'רלס, בחתונת בנו המרגשת.

רגע לפני שההתרגשות הגיעה לשיאה, הגיע (בתמונה) אחיה של בחירת לבו של נסיך אנגליה, ג'יימס מידלטון, לכנסיית ווסטמינסטר. אליו התלוותה אמה של קייט, קרול מידלטון, אחרי שבני המשפחה העבירו את הלילה במלון היוקרה "גורינג" בבירה הבריטית. מאוחר יותר, כשהחל טקס הנישואים, קרא האח קטעים מהברית החדשה.

בזמן שבתוככי בכנסייה נערך הטקס המלכותי, עמדו מחוץ לה ובסביבותיה המוני בריטים ומעריצים נלהבים מכל רחבי העולם בציפייה לקלוט אולי לשבריר שנייה בעיניהם את מי מבין בני האצולה האנגלית ביום חגה. לצדם התפרשו אלפי שוטרים וצלפים שעמדו על גגות הבניינים בלונדון, כדי לסכל כל ניסיון לקלקל את החגיגה. שעות לפני שהחל האירוע, נעצרו 20 פעילים אנרכיסטים בחשד שהתכוונו לשבש את תכניות היום.

אחרי שנסעה ברחובות לונדון ברכב רולס-רויס, נכנסה קייט מידלטון לכנסיית ווסטמינסטר. לצלילי מזמורים מספר תהילים, היא החלה לפסוע על השטחים האדום לבושה בשמלת תחרה שהכינה לה מעצבת העל שרה ברטון. מידלטון הופיעה עם מחשוף עמוק באופן יחסי וחבשה על הינומה שהידק על ראשה כתר. אחותה, שהלכה מאחוריה, החזיקה את שובל השמלה.

חלק מבני האצולה הבריטית שכיבדו את הזוג המלכותי בנוכחותן בטקס הנישואים היו הנסיכות ביאטריס ויוג'ין, בנותיה של הדוכסית שרה מיורק. הן הצליחו להפתיע את האורחים ואת העיתונאים הרבים בפתח כנסיית ווסטמינסטר עם כובעים לא שגרתיים שחבשו על ראשיהן.

טקס הנישואים החל באופן רשמי עם בואה של חשובת האורחות - סבתו של חתן השמחה ומלכת אנגליה, אליזבת' השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת