מחר זה קורה: כך תיראה החתונה המלכותית

הכלה קייט תגיע ב"רולס רויס" מהודרת, החתן יגיע ממעונו הצנוע. הם ייפגשו בכנסיית ווסטמינסטר, ואז - יחד עם שליש מתושבי כדור הארץ - יראה וויליאם את השמלה של כלתו. לאחר מכן: סעודות רשמיות ומסיבות. כך תיראה החתונה, מחר בשידור חי ורציף מ-9:00 בחדשות 2 באינטרנט

במידה ויש לכם תכניות אחרות למחר - זה הזמן לבטל ולהצטרף לשליש מתושבי העולם, שעומדים לראות את הטקס והאירועים הרבים סביב החתונה המלכותית בבריטניה. וויליאם, השני בתור לכס המלוכה, בנה של דיאנה המנוחה והנסיך צ'רלס, יינשא לקייט מידלטון, בתם של מייקל וקרול ממשפחת מידלטון, שלפני שלושה דורות עוד היו כורי פחם בדורהם שבמרכז האי האנגלי.

הטקס הרשמי יתחיל ב-13:00 שעון ישראל, וב-11:00, שעון לונדון, במנזר ווסטמינסטר בלונדון. הטקס עצמו אמור להמשך שעה עד שעה וחצי.

כאן באתר אנו מלווים את החתונה ביום שידורים מיוחד ברצף, החל מהשעה 9:00 ועד לשעות אחר הצהריים, עם דיווחים בשידור חי מבריטניה, פרשנים ואורחים.

קייט תגיע לכנסיה במכונית "רולס רויס", בניגוד לנסיכה דיאנה שהגיעה לשם לפני 30 שנה, עם כרכרה. בני הזוג לא יגיעו יחדיו לכנסייה; קייט תצא לווסטמינסטר מארמון בקינגהאם או מאחד ממלונות היוקרה בלונדון, שם מתאכסנת משפחתה. וויליאם ייצא ממעונו הפרטי בבית קלראנס. רק אז, אנחנו והנסיך נראה את השמלה המלכותית בפעם הראשונה.

מנזר ווסטמינסטר בן 700 השנים אירח כבר מספר חתונות מלכותיות, בהן גם חתונתם של המלכה אליזבת' והנסיך פיליפ ב-1947. מי שינהל את הטקס הוא הארכיבישופ של קנטרבארי, רואן וויליאמס. האח הצעיר של וויליאם, הארי, הוא השושבין של החתן ואחותה של קייט, פיליפה, או "פיפה", תהיה שושבינת הכלה.

שתי מקהלות ינעימו בזמירות: המקהלה של מנזר ווסטמינסטר והמקהלה המלכותית שכוללת שישה זמרים מקצוענים ועשרה ילדים. תזמורות נוספות ינגנו לאורך הטקס, לפניו ואחריו: תזמורת העיר של לונדון - התזמורת הוותיקה בבריטניה, תזמורת חיל האוויר המלכותי וחצוצרני חיל הפרשים, אנשי משמר המלכה.

אטנדינג: בקהאם ואלטון, נוט אטנדינג: קיסר יפן ופרגי

1900 אנשים הוזמנו לחתונה שקיבלה את התואר "חתונת העידן": בני המשפחות, חברי המשפחות, ראשי מדינות כמו גם חברים ממשפחת המלוכה הסעודית או נסיכות עומאן, קצינים בכירים בצבא, בחיל האוויר ובצי המלכותי, בני משפחות מלוכה נוספות מרחבי העולם ואנשי סגל דיפלומטי זרים, 80 ממעריציו ומעריצותיו של וויליאם ודמויות בולטות מתחום הבידור והספורט כמו דיוויד בקהאם ואלטון ג'ון .

600 חברים וקרובים הוזמנו לארוחת צהריים חגיגית וקבלת פנים לזוג בארמון בקינגהאם. זה האירוע הרשמי שהמלכה עורכת, ובנה הנסיך צ'ארלס עורך ארוחת ערב חגיגית לעוד 300 מכובדים.

מי שלא יגיעו לחתונה הם בני משפחת הקיסר היפני, שמתאבלים על אירועי רעידת האדמה בחודש מרץ, נסיך בחריין שלא יגיע בגלל המהומות בנסיכות ושרה פרגוסון (פרגי), גרושתו השערורייתית של אנדרו - הדוכס של יורק, שאפילו לא הוזמנה.

מיד אחרי הטקס, ייסעו בני הזוג הטריים בשיירה של חמש כרכרות לאורך מסלול שחולף על פני אתרים מוכרים כמו כיכר הפרלמנט, רחוב דאונינג, השדרה המלכותית סמוך לפארק סנט ג'יימס ועוד. לאורכו של המסלול ימתינו עשרות אלפי אוהדים ומאחלים שינופפו לבני הזוג, בתקווה שלא יירד גשם. קייט וויליאם ינסעו בכרכרה מ-1902, במצב טוב.

הנסיך וויליאם ביקש מההמונים שרוצים להעניק לבני הזוג מתנות, לתת את הכסף לצדקה. בני הזוג אף פרסמו אתר מיוחד שמפנה את אוהדיהם לארגונים שצריכים את הכסף, בהם קרן למען נפגעי רעידת האדמה בניו זילנד.