המשפחה המלכותית ביטלה את הזמנת שגריר סוריה לחתונה

לאחר הדיווחים על כך ששגריר סוריה ד"ר סאמי חייאמי ישתתף מחר בחתונה המלכותית, על רקע הביקורת הבינלאומית על ארצו בעקבות מהומות הדמים בשבועות האחרונים, הודיע בצהריים משרד החוץ הבריטי כי ההזמנה בוטלה. מי שדווקא לא הוזמנו מלכתחילה הם מנהיגי העבר ממפלגת הלייבור, טוני בלייר ודיוויד קמרון

וויל וקייט. סוריה וקוריאה הצפונית? (רויטרס)

הזעם הציבורי והפוליטי עבד - לפחות על מוזמן אחד: לאחר הפרסום על כך ששגריר סוריה בממלכה הוזמן לטקס בכנסיית ווסטמינסטר, הודיע בצהריים משרד החוץ הבריטי כי ההזמנה בוטלה.

חברי פרלמנט בריטיים אמרו מוקדם יותר לעיתון "דיילי מייל" כי הזמנתו של השגריר ד"ר סאמי חייאמי, שעה שראשי הממשלה לשעבר טוני בלייר וגורדון בראון אינם מוזמנים, "גובלת בגיחוך".

בסוריה ממשיך על פי הדיווחים משטרו של אסד להזרים טנקים לתחומי ערי ההפגנות בחבל החוראן ומעל 400 אזרחים נהרגו מאז תחילת המהומות במדינה. בבריטניה פורסם אמש כי אוניברסיטת סנט אנדרוז, מקום לימודיהם של הנסיך וארוסתו, בוחנת מימון שהיא מקבלת מסוריה - בתיווכו של ד"ר חייאמי.

ת'אצ'ר, קוריאה הצפונית ואירן

בשאר אסד. נציגו יגיע לחתונה (AP)
מבקרי המשפחה המלכותית טוענים כי פרט לנציג הסורי, לחתונה הוזמנו עוד שבעה "צוררים", לפי הגדרתם, או שליחיהם. במפלגת הלייבור זועמים על כך שבעוד מנהיגי עבר מהמפלגה השמרנית כמו מרגרט ת'אצ'ר וג'ון מייג'ור ישתתפו בחתונה - ראשי הממשלה של מפלגתם, דווקא לא.

ב"דיילי מייל" פורסם בימים האחרונים כי פרט לנציג סוריה, הוזמנו גם נציגי ערב הסעודית, עומן, סווזילנד, כווית, קטאר ואבו דאבי. לפי הפרסום, הוזמו אף מנהיגים מקוריאה הצפונית ואירן.