דיווח: אחמדינג'אד התפטר מתפקידו - וחזר בו

רשת הטלוויזיה בערבית "אל-ערביה" מדווחת כי אחרי שהמנהיג העליון של אירן עלי חמינאי החליט להחזיר לתפקידו את שר המודיעין שפוטר על-ידי הנשיא, הגיש לו האחרון את התפטרותו. על פי הדיווח, בתיווך גורם שלישי הושגה פשרה בין השניים. אין כל אימות לדיווח ממקור אחר

אחמדינג'אד. המשבר בצמרת אירן מעמיק (רויטרס)

האם מאבקי הכוח בממשל האירני כמעט הביאו את מחמוד אחמדינג'אד לעזוב את תפקידו? רשת החדשות "אל-ערביה" דיווחה הבוקר כי נשיא הרפובליקה האסלאמית הגיש מכתב התפטרות למנהיג העליון של המדינה, עלי חמינאי, אחרי שהאחרון החליט להפוך את החלטתו של אחמדינג'אד והחזיר לתפקיד את חיידר מוסלחי, שר המודיעין שפיטר הנשיא האיראני. אין כל אימות לדיווח ממקורות אחרים.

בדיווח, שלא זכה להתייחסות רשמית בטהרן, צוטט גורם שם שאמר כי אחמדינג'אד החליט לבסוף לחזור בו מההחלטה להתפטר, אחרי שהושגה פשרה בנושא בינו לבין חמינאי בתיווך גורם שלישי.
 
החלטתו של אחמדינג'אד לפטר את מוסלחי עוררה רעידת אדמה פוליטית באירן, ונבעה משורת אירועים שונים שטלטלו אותה ואת האזור לאחרונה - ובמרכזם חדירת ה"תולעת" למערכות המחשוב של הכור הגרעיני והמהפכות שפקדו לאחרונה את המזרח התיכון. חמינאי ידוע דווקא כמי נוטה לתמוך באחמדינג'אד, אולם בסוגיית פיטוריו של מוסלחי התגלעה בין השניים מחלוקת עמוקה שהביאה לעימות פומבי ויוצא דופן בחומרתו ביניהם.

יצויין כי רשת "אל-ערביה", הנמצאת בבעלות סעודית, מדווחת רבות על המתרחש בתוך אירן אולם מהימנות דיווחיה בנושא מוטלים בספק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק