נמלטים - גירסת אפגניסטן: 500 אנשי טליבאן ברחו דרך מנהרה

במבצע ענק שטרם נראה באפגניסטן נמלטו 500 אנשי טליבאן מבית הסוהר בו נכלאו, דרך מנהרה שנחפרה מתחת לתחנת משטרה למרחק של יותר מ-300 מטרים. איש לא שמע ולא ראה. כעת מחפשים אחר הנמלטים בהמולת העיר קנדהאר, אולם רק שניים אותרו

הבריחה מאפגניסטן: 500 אסירים נמלטו השבוע מכלא סאראפוסה במדינה, הכלא המרכזי בדרום אפגניסטן, דרך מנהרה שחפרו לוחמים של ארגון הטליבאן. מאות אנשי הטליבאן הצליחו לחפור , כנראה במשך חודשים, מנהרה באורך של 305 מטרים מתחת לאדמה.

על פי הדיווחים באפגניסטן, מבצע חפירת המנהרה החל לפני חמישה חודשים מבית מגורים הסמוך לבית הכלא. חבריהם של אנשי הטליבאן הכלואים חפרו ימים ולילות את המנהרה, שעברה מתחת לכמה כבישים ראשיים ואפילו מתחת לתחנת משטרה ומגדל שמירה - אל תוך שטח בית הכלא.

מאות אנשי הטליבאן הצליחו לברוח מבלי לירות אפילו ירייה אחת. על פי סוכנות הידיעות AP, כמה סוהרים כנראה ידעו על התכנית ושתקו. כתבי הסוכנות טוענים שאנשי הטליבאן יצאו בקבוצות של חמישה אנשים בכל פעם, ברגע שקיבלו סימן מאדם שאותת מהבית שבקצה המנהרה.

כשהגיעו לבית, נעלמו האסירים לתוך ההמולה של העיר קנדהאר. שם  גם עכשיו, נערכים אחריהם חיפושים, אולם בינתיים, על פי הדיווח, רק שניים מתוך 500 האסירים הנמלטים נתפסו עד כה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק