טרגדיה בבריטניה: פעלולן נורה מתותח - ומת

מאות הורים וילדים הגיעו בסוף השבוע לפארק השעשועים במחוז קנט בבריטניה בכדי לצפות בפעלולנים הנורים מתוך תותח אנושי, אלא שהפעם הבילוי שהיה המרגש נגמר באסון. פעלולן שנורה מהתותח התרסק אל מותו למול הצופים הנדהמים, לאחר שרשת הביטחון שעליה היה אמור לנחות קרסה אל הקרקע שניות לפני שהאיש פגע בה

פעלול מסוכן עלה אתמול בבריטניה בחיי אדם. מאות הורים וילדים שהגיעו לבלות את חג הפסחא בתצוגת הפעלולים "סקוט מיי" בדרדוויל, במחוז קנט שבבריטניה, נאלצו לצפות במחזה מזוויע, כשפעלולן ששוגר מתוך תותח אנושי התרסק אל הקרקע ומת. הסיבה: רשת הביטחון שהייתה אמורה לתפוס אותו קרסה לרצפה שניות לפני הנחיתה.

הפעלולן בן ה-23, ששמו לא נמסר, נפצע באורח אנוש ופונה לבית החולים עם פגיעות ראש וצוואר קשות, אולם הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו.

עדי ראייה שהיו במקום סיפרו שהפעלולן שוגר לגובה של כ-15 מטרים, בידיעה שרשת הביטחון יציבה ופרוסה בגובה של כ-2 מטרים מעל הקרקע, באופן שימנע ממנו להתרסק. אלא שמסיבה לא ברורה, הרשת שהייתה מחוברת למשאית גדולה קרסה אל הקרקע, והפעלולן נפל ופגע בעוצמה רבה באדמה הקשה.

"הוא פגע בקרקע, התגלגל מספר פעמים ולבסוף נשכב על גבו"

לוק אדמס, בריטי שצפה במופע עם ילדיו, סיפר כי הקהל שהמתין לפעלולן למטה לא ידע אם מדובר בתאונה או בחלק מהמופע הנועז. "זה היה מזעזע לחלוטין. הרשת קרסה בזמן שהוא היה באוויר", תיאר אדמס והוסיף: "צפינו ברגע הנורא שבו הוא פגע בעוצמה רבה בקרקע, התגלגל מספר פעמים ולבסוף נשכב על גבו".

אישה נוספת שצפתה במופע עם בנה בן ה-3 תיארה את הרגע שבו הפעלולן נחת בדיוק מולה. "ראינו דם שנוזל לו מהפה והוא היה קר במיוחד", סיפרה בזעזוע. צוות רפואי שהוזעק למקום בכדי להעניק לצעיר טיפול ראשוני, ניסה לבצע בו החייאה ופינה אותו לבית החולים הסמוך. אך לבסוף רופא נאלץ לקבוע את מותו הטרגי.

מנהלי פארק השעשועים סיפרו כי ב-20 השנים שבו מתופעל לא התרחשה בו שום תאונה מן הסוג הזה. וכי התותח האנושי הוא אחת האטרקציות הגדולות בפארק. מנהלי הפארק ציינו כי הפעלולנים שלוקחים חלק במופע נדרשים להיות אמיצים ונועזים במיוחד. מדוברות הפארק נמסר כי כל מופעי התותח האנושי בפארק בוטלו בעקבות האירוע הטרגי. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.