גנבתם מגבות? המלון עוקב אחריכם

למנהלי בתי המלון ברחבי ארה"ב נמאס ממספר הגניבות הרב של מגבות מתוך החדרים והנזק הכלכלי הכבד שנגרם מכך. לכן, הם החליטו להשתמש בהמצאה חדשנית שתמנע את הגניבות: שבב עמיד במים שנתפר על כלי הרחצה וכלי המיטה, ויאפשר לעובדי המלון מעקב אחריהם שיוביל לאיתור הגנבים במהירות

הסוף למכת הגניבות? (חדשות 2)

אמריקה החליטה לעצור אחת ולתמיד את תופעת גניבת המגבות במלונות. מבקרים רבים המתארחים בבתי המלון במדינה נוהגים לקחת איתם "מזכרת" הביתה, ולעתים קרובות מגניבים מגבת או כלי מיטה לתוך המזוודה שחוזרת איתם הביתה. הסיפור הזה ככל הנראה עומד להסתיים. כך פורסם הבוקר בעיתון "הארץ".

אז מהו בעצם הפיתרון? שבב קטן שייתפר על המגבת ועמיד במים המאפשר מעכב אחר דרכיה ואיתור מיקומה. את השבב פיתחה חברת "ליינן טכנולוגי טראקינג" ובתי מלון במיאמי, ניו יורק והונולולו כבר אימצו את הפטנט.

בנוסף על הבקרה מפני גניבות, לשבב יש סגולה חשובה נוספת. הוא יאפשר מעקב בזמן אמת אחר המצעים והמגבות בכדי לדעת האם קיים צורך בחידוש המלאי אצל אחד מאורחי המלון. בבית המלון בהוואי דיווחו כי בעבר נגנבו 4,000 מגבות בחודש ואילו שנה לאחר התקנת השבבים נגנבו "רק" 750 מגבות. בכל רחבי ארה"ב דיווחו על גניבה של 5% עד 20% ממלאי המגבות בכל חודש.

עם זאת, בלתי ניתן יהיה למנוע רגעים מביכים שבהם המגבת הגיעה שלא בכוונה לתיקו של האורח, והצפצוף שיעיד על גניבתה ביציאה מהמלון עלול לגרום לו לעוגמת נפש שתמנע ממנו רצון לשוב ולנפוש שם. לא ברור אם צמצום הגניבות אכן יהיה שווה את המבוכה שעשויה להיגרם בעתיד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק