מי יגיע לחתונה המלכותית?

לא פחות מ-1,900 איש הוזמנו לחתונה של ויליאם וקייט ביום שישי הקרוב בכנסיית ווסטמינסטר בלונדון. אלטון ג'ון, דייויד בקהאם והשחקן רואן אטקינסון נמצאים ברשימה. גם נסיף בחריין הוזמן, ועורר מחאה ברחבי הממלכה

לא רוצים לראות את אובמה? ויליאם וקייט (AP)

דייויד בקהאם, אלטון ג'ון ורואן אטקינסון (מיסטר בין) הם חלק מהאורחים שיגיעו ביום שישי הקרוב לכנסיית ווסטמינסטר בלונדון, כך עולה מרשימת המוזמנים הרשמית שהתפרסמה לאחרונה. למרות שהנשיא אובמה לא נכלל ברשימת המוזמנים, מי שדווקא נמצא בה, הוא נסיך בחריין, שנאשם לאחרונה בדיכוי אלים של ההפגנות במדינתו.

בהודעה על רשימת המוזמנים שיצאה מבית המלוכה, צוינו גם סידורי הישיבה לטקס ומתוכם עולה כי האורחים לא יחולקו לפי "הצד של החתן" ו"הצד של הכלה". לפי סידור הישיבה, קרובי המשפחה של אמו של ויליאם, הנסיכה דיאנה, יישבו ביחד עם קרוביה של אשתו המיועדת, קייט מידלטון. בצד השני של המעבר, יישבו בני משפחת המלוכה.

מאחורי משפחת המלוכה, יישבו יותר מ-46 בני משפחות מלוכה מרחבי העולם. בין המוזמנים, בני מלוכה מדנמרק, נורבגיה, ספרד, ערב הסעודית, תאילנד ומרוקו. אורח נוסף הוא יורש העצר מבחריין, הנסיך סלמאן בן חמאד אל-חאליפה, שהזמנתו מעוררת סערה ברחבי הממלכה. פעילי זכויות אדם כבר עתרו לשר החוץ הבריטי וויליאם הייג, בניסיון לבטל את הזמנת הנסיך הבחרייני, שהיה שותף לדיכוי האלים של ההפגנות במדינתו.

כמות הידוענים ברשימה היא יחסית קטנה. בין המוזמנים ניתן למצוא את הזמר אלטון ג'ון, דייויד וויקטוריה בקהאם, הזמרת ג'וס סטון והשחקן רואן אטקינסון, חבר קרוב של הנסיך צ'ארלס. מי שבולטים בהיעדרם מהרשימה הם נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

מבין 1,900 המוזמנים לטקס החתונה, 600 ימשיכו לארמון בקינגהאם, שם תיערך קבלת פנים בחסות המלכה אליזבת' השניה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק