בשמלה חושפנית: כך ויליאם וקייט הכירו

שני אנשים מתחתנים, והעולם פחות או יותר משתגע. בעוד 6 ימים בדיוק תגיד קייט מידלטון "איי דו" לנסיך וויליאם מווילס, ואחרי הנשיקה היא תהפוך מסתם בחורה נחמדה ונאה - לנסיכה ובעתיד אולי אפילו למלכה. כך החל סיפור האהבה שמסעיר את העולם כולו

בעוד שישה ימים יצאו הנסיך ויליאם והנסיכה קתרין מהמרפסת ינופפו לקהל ואולי אפילו יתנשקו.  החתונה המלכותית תיערך ביום שישי הבא, 29 באפריל, ותועבר במלואה במשדר מיוחד בחדשות 2 באינטרנט. איך בעצם התחיל סיפור האהבה של הזוג המלכותי שמסעיר את כל העולם?

סיפור אהבתם של הזוג המלכותי התחיל באוניברסיטה קטנה בסקוטלנד. גם המרצים של בני הזוג הם חלק מההצגה לקראת החתונה, מעלים זיכרונות ומנסים לפצח את סוד הקסם של אוניברסיטת "סנט אנדרוז" העתיקה שבה למדו השניים.

סנט אנדרוז היא עיירה סטודנטיאלית מגובשת למדי, והרבה מהאירועים החברתיים וחיי החברה נסובים סביב הפעילות הסטודנטיאלית. "אני חושב שאווירת הקהילה הקטנה שיש כאן בטח עזרה", מעיד אחד המרצים של בני הזוג ומוסיף: "רוב הסטודנטים מוצאים בני זוג באוניברסיטה, ולכן ויליאם וקייט לא שונים מאף אחד אחר".

עם זאת, יכול בכלל להיות שהגורל הפגיש בין השניים עוד קודם. קייט מידלטון, בת לאבא טייס ולאימא דיילת מכפר קטן באנגליה, ראתה את ויליאם בפעם הראשונה כבר בגיל 16. הנסיך החתיך הגיע למשחק הוקי מול בית הספר התיכון שלה. הנערה עם הגומות התבוננה, אבל לא התקרבה. אולי כבר אז שיחקה אותה קשה להשגה, ויישמה כלל ראשון בהתנהגות כנסיכה.

הלימודים יחד: אמה של קייט ידעה את מי היא עשויה לפגוש

המפגש הבא בין המלך והמלכה הבאים של אנגליה כבר היה פנים אל פנים בשנת 2001, במדשאות המוריקות של סנט אנדרוז, אחת האוניברסיטאות העתיקות בעולם. על פי כמה דיווחים, אמה של קייט, קרול, עודדה אותה ללמוד דווקא שם כי היא ידעה את מי הבת שלה עשויה לפגוש.

סרט עלילתי חדש ודביק במיוחד מנסה להראות איך פרחה האהבה הזאת שהחלה באוניברסיטה, והכל כמובן מפרטים שנאספו מהצהובונים. אבל סיפור האהבה הזה מעיד שיש מקרים שבהם המציאות טובה אפילו מזו שבסרטים.

ויליאם וקייט למדו אומנות וגרו באותו בניין מעונות בסנט אנדרוז. בתוך הבניין לנסיך המפורסם היה סוף סוף קצת שקט. הצלמים הונחו לשמור מרחק במסגרת מעין הסכם ג'נטלמני: נוצרו לצלמים רגעים והזדמנויות לצלם את הנסיך ויליאם במהלך חיי היום יום שלו באוניברסיטה, ובתמורה הם נאלצו לעזוב אותו לנפשו.

בזכות השקט התקשורתי, ויליאם וקייט נפגשו בשיעורים ובמסדרונות והפכו לידידים. "היינו חברים במשך יותר משנה", סיפר הנסיך ויליאם בראיון שהעניק, והוסיף: "בילינו הרבה מאוד זמן יחד, צחקנו, היה לנו מאוד כיף והבנו שיש לנו הרבה תחומי עניין משותפים, וזה פשוט קרה".

באחד הימים הנסיך מגיע לצפות בידידה שלו בתצוגת אופנה שבה השתתפה לצדקה, קייט סובבה ראשים, כולל ראש ספציפי אחד - של הנסיך ויליאם. אמנם מדובר היה בנערה די שמרנית, אבל באותו הערב היא לא לבשה הרבה בגדים ונראתה מדהים.

המגורים המשותפים: "מאז זה התחיל לפרוח"

שנה וחצי אחר כך, עברו השניים לגור יחד כידידים בדירה גדולה עם עוד שני שותפים. "עברנו לגור יחד כידידים עם עוד שניים, ומשם זה התחיל לפרוח", מספר וויליאם ומוסיף: "מתישהו בדירה המשותפת נהיה משהו מעבר לידידות". באותו הזמן חברים התחילו לדווח לצהובונים שהזוג יותר ויותר קרוב.

החשדות התבהרו כאשר ויליאם הגיע למסיבת יום ההולדת של קייט בבית הוריה. היא באה ליום הולדת שלו, ולקחה חלק בחופשות סקי משפחתיות, ואפילו פגשה את אבא צ'רלס שהזמין אותה לציד.

אל טקס סיום הלימודים באוניברסיטה הם הגיעו יחד, מול עיניהם של צ'רלס וקמילה ושל הסבתא המלכה אליזבת'. טקס הסיום הזה היה חוויה די מלחיצה כי בדומה לרוב הבוגרים, המשפחה הגיעה, ובמקרה הזה הסבתא היא המלכה של אנגליה.

הפרידה: קייט הרגישה שהיא משלמת את מחיר החשיפה

ויליאם וקייט אכן במערכת יחסים, אבל כמו תמיד זה מסובך. ויליאם הלך לצבא וקייט השתדלה לחיות חיים נורמליים לאור הפלאשים של הפפראצי. בשנת 2007, אחרי כמעט ארבע שנים של הזוגיות, היא החליטה לחתוך. כנראה היא הרגישה שהיא משלמת את מחיר החשיפה בזמן שהוא מפלרטט עם בנות אחרות ולא מקדיש לה מספיק תשומת לב.

השניים נפרדו ויצאו עם אנשים אחרים, אבל כמה חודשים אחר כך, לאחר מופע המחווה לאמו המנוחה דיאנה, הנסיך החליט שזה הזמן להתפייס. לאחר כמה שנים הנסיך הוציא את הטבעת.

הצעת הנישואין: קייט קיבלה את הטבעת של דיאנה

"הקדשתי הרבה זמן לתכנונים כדי לוודא שנהיה במקום רומנטי, לקחתי אותה למקום רומנטי בקניה והצעתי לה נישואין", סיפר הנסיך. ואילו קייט העידה: "הייתי בהלם מוחלט ומאוד נרגשת". כטבעת אירוסין, ויליאם העניק לה את הטבעת של אמו המנוחה - דיאנה.

הרבה קיטש יש בסיפור הזה, אך בסוף כנראה מדובר באמת בסיפור אהבה. לא שידוך, לא נערה שנבחרה במיוחד, אלא סתם צעירה שהנסיך התאהב בה, ועכשיו עלתה על הדרך הבטוחה להיות מלכה. עכשיו רק נותר לחכות לשערורייה הראשונה, שתסעיר את התקשורת הבריטית.

הסרט "ויליאם וקייט" ישודר בשבוע הבא ב"yes"

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק