ה"חייזר" בסיביר: בובה עשויה מפירורי לחם

תיעוד של גופת "חייזר" בגובה 60 ס"מ שנמצאה קבורה למחצה בשלג בסיביר עורר אתמול התרגשות גדולה בקרב חובבי העב"מים, אבל היום מתברר: ה"חייזר" המסתורי לא היה אלא פירורי לחם עטופים בעור של תרנגול. הרשויות ברוסיה עצרו שני נערים שהודו במעשה הקונדס וכעת בוחנות אם ניתן להעמידם לדין

זה היה פשוט טוב מדי בכדי להיות אמיתי. גופת ה"חייזר" בגובה 60 ס"מ שנמצאה קבורה למחצה בשלג בסיביר ועוררה התרגשות עולמית היא לא יותר ממתיחה מושקעת מאוד של שני נערים מרוסיה. שני החברים, טימור חילאל בן ה-18 וקיריל ולסוב בן ה-19, הכינו את דמות החייזר מפירורי לחם עטופים בעור תרנגול ועיצבו אותם כך שייראו כמו עב"מ מהסרטים.

שני הנערים השובבים צילמו את יצירתם והעלו אותה ליו-טיוב, ועד מהרה היא הפכה ללהיט ענק עם מעל ל-700 אלף צפיות ביו-טיוב. התגלית הייחודית עוררה את חשד המשטרה ברוסיה, ולאחר חקירה קצרה הודו השניים בתעלול שהכינו.

לאירוע היתה תהודה כה גדולה עד שאפילו הקרמלין התערב והוציא הודיעה רשמית על כך שמדובר במתיחה ולא בממצא אמיתי. "מצאנו את 'החייזר' מתחת למיטה בביתו של אחד הנערים. בדיקה שערכנו גילתה שהדמות הוכנה מפירורי לחם שכוסו בעור של תרנגול", אמר שר הפנים הרוסי.

כעת שוקלות הרשויות ברוסיה כיצד להגדיר את "מעשה הקונדס" ובוחנות אם ניתן להעמיד את שני הנערים לדין. "מה אנחנו הולכים לעשות איתם? אנחנו עדיין לא בטוחים", סיפר דובר המשטרה והוסיף "נבדוק אם בוצע פשע בהקשר של שימוש לא חוקי בעור של חיה".

אלכס קומנוב, מומחה מהמרכז לחקר עב"מים ברוסיה אמר בתגובה לפרשה כי "הגוף מעניין, אך עם זאת אני בטוח שיצורים מתקדמים מכוכב אחר היו מגיעים לכאן בחליפת חלל או כל כיסוי אחר ולא בעירום". ואילו מאמיני תיאוריות הקונספירציה כבר מאשימים את הממשלה הרוסית בטיוח האמת: "אנחנו יודעים מה ראינו, אנשים חזקים בצבא לא רוצים שנראה ונספר על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק