שבוע לפני החתונה: וויליאם וקייט עלו לקברה של דיאנה

בעוד שההכנות הקדחתניות לאחד האירועים המרגשים ביותר בממלכה המאוחדת הולכות ונשלמות, הגיע הנסיך ובחירת לבו למקום שבו קבורה אמו כדי להתייחד עם זכרה. בארמון באקינגהם אמרו כי "עצוב שדיאנה לא תהיה בחתונה ולעולם לא תזכה להכיר את כלתו של בנה"

כשבוע לפני החתונה המלכותית המרגשת, עלו הנסיך וויליאם ובחירת לבו, קייט מידלטון, לקברה של אמו - הנסיכה דיאנה שכבשה את לבבות העם הבריטי ונהרגה לפני כ-14 שנים בתאונת דרכים, במהלך בריחה מצלם פפראצי בפריז. 

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור מיוחד

ויליאם וקייט פסעו שלובי ידיים בשבילי האי שבו קבורה דיאנה, שם התייחד הנסיך עם זכרה של אמו שלא תזכה לשמוח איתו, יחד עם כל אזרחי הממלכה המאוחדת, ביום חתונתו.

מקור במשפחת המלוכה אמר ל"דיילי מירור" הבריטי כי "עד היום, יש לדיאנה מקום חשוב מאוד בחיי היומיום של בניה וכך יהיה תמיד. לקייט חשוב מאוד שוויליאם יחלוק עמה את צערו על מותה ואת אהבתו הרבה אליה".

"קייט יודעת שדיאנה הייתה אישה מדהימה"

אותו גורם אמר גם כי "עצוב מאוד שהיא לא תהיה בחתונה ולעולם לא תזכה להכיר את כלתו של בנה. למרות שקייט מעולם לא פגשה את דיאנה, היא יודעת שהיא הייתה אישה מדהימה". זכרה של הנסיכה המנוחה מלווה את הזוג המלכותי כבר מהרגע הראשון שבו הכריזו על כוונתם להתחתן. טבעת האירוסין ובה אבן הספיר הכחולה שהעניק וויליאם לקייט הייתה של אמו.

בנסיבות שמחות יותר, ידע גם היום בית המלוכה הבריטי לא מעט שמחה - כשהמלכה אליזבת' ציינה את יום הולדתה ה-85. אליזבת' אלכסנדרה מרי וינזדור, או "המלכה אליזבת' השנייה" בשבילכם, נולדה ב-21 באפריל 1926, בלונדון. היא חגגה את יום הולדתה בכנסיית ווסטמינסטר, מקום חתונתו של הנסיך, בטקס שגם יסמל את פתיחת חגיגות הפסחא בממלכתה.

לקראת החתונה ההיסטורית, גובר רף ההתרגשות וברחובות לונדון נשלמות ההכנות למאורע – שיועבר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט במסגרת יום שידורים מיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק