תיעוד עוצר נשימה: שביל החלב מקרוב

כמאמר השיר, יש באמת דברים שרואים משם ולא מכאן. צלם טבע נורבגי העביר שבוע שלם על פסגת ההר הגבוה בספרד, ולאורך כל הימים והלילות צילם ללא הפסקה ולכד במצלמתו מראות יוצאי דופן בשמיים מהגלקסיה שבה אנו חיים. אז לחצו פליי, התרווחו לאחור, הגדילו את המסך ותהנו

לא פחות משבעה לילות טרופים ללא שינה העביר צלם הטבע הנורבגי טריה סורגירד לבד על פסגת הר - ולגמרי מבחירה. זה אולי נשמע תחילה מוזר, אבל אחרי שתצפו במראות שהוא תיעד במצלמתו - תבינו עד כמה זה היה שווה את המחיר.

רוצים לקבל סרטוני וידאו מהעולם לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את כל אותם לילות העביר סורגירד על פסגת ה"אל-טאידה", ההר הגבוה ביותר בספרד. הוא כיוון את עדשת המצלמה לשמיים, שקלטה לא רק את הנוף המרהיב שמסביב וואת העננים שעטפו אותו - אלא גם מראות עוצרים נשימה של שביל החלב.

את הסרט המרהיב, שזכה לשם "ההר", יצר הצלם הנורבגי במשך שבוע בו שהה בפסגת ההר ללא קורת גג ואפילו בלי אוהל, כשהוא מצויד רק בשק שינה, מעט אוכל ובכמה חרקים חרוצים שאירחו לו לחברה והפיגו מעט את הבדידות.

"אני חושב שישנתי פחות מ-10 שעות בכל השבוע הזה", התוודה הצלם - מרותק בעצמו מהתמונות שלכד. גם בעיניו, אישש התיעוד שיצר את הקלישאה שלפיה תמונה אחת שווה אלף מילים - ואולי אפילו אלף שנות אור: "יש בעולם שלנו דברים שלא צריכים להביע במילים. בסרטון הזה אפשר לראות חלק מהם".