ישראלי "הוצא להורג" ברחוב על ידי מתנקשים בברזיל

שגיב סימונה, איש עסקים ישראלי ואב ל-3 ילדים, המתגורר בברזיל כארבע שנים, נרצח אתמול בחמש יריות אקדח מטווח קצר. 4 מהקליעים פגעו בכל חלקי גופו ומותו נקבע בבית החולים. משטרת ברזיל מכנה את האירוע "הוצאה להורג" בשל מאפייניו, כשהרקע ככל הנראה כספי. בפייסבוק שלו כתבה רעייתו: "איבדתי את הנפש התאומה שלי"

שגיב סימונה, ישראלי בן 36 ואב ל-3 ילדים שעבד כמנהל סניף של סוכנות למכירת מכוניות בברזיל, נורה אתמול בצהרי היום בידי מתנקשים בעת שעמד ברמזור אדום בעיר פורטלזה. משטרת ברזיל מעריכה כי הרצח בוצע על רקע סכסוך בין סימונה לאחד מלקוחותיו.

הירי אירע אתמול בשעות אחר הצהריים לפי שעון ברזיל. על פי הדיווחים, שגיב נורה חמש פעמים מטווח קצר בידי שני מתנקשים שנסעו במכונית פולקסווגן, שחסמה את מכוניתו ברמזור. ארבעה כדורים פגעו בראשו, בבטנו וכן בירך השמאלית של הנרצח, הכדור החמישי פספס ופגע בקיר של בניין סמוך. הרקע לרצח הוא ככל הנראה פלילי מקומי, ואין לו שום מאפיין לאומני, כך אומרים במשטרת ברזיל.

לאחר הירי, פונה סימונה לבית חולים סמוך, אולם הטיפול הרפואי לא עזר ומותו נקבע מאוחר יותר. המשטרה המקומית חוקרת את נסיבות האירוע ולפי הדיווחים נעצר חשוד ברצח. דרך הפעולה של המתנקשים הביאה את גורמי המשטרה בברזיל לכנות את הרצח "הוצאה להורג".

הרקע לרצח הוא ככל הנראה סכסוך כספי שהיה לסימונה עם מקומיים על רקע עיסוקו כמנהל סוכנות למכירת רכב משומש. מהחקירה עולה כי מישהו קנה רכב משומש משגיב ושילם לו בצ'ק שחזר. שגיב דרש ממנו את הכסף, וזה מה שהוביל בסופו של דבר לרציחתו. שגיב, כך לפי הדיווחים, קיבל לאחרונה איומים טלפוניים על חייו. לכן החרימה המשטרה את המכשיר הסלולרי שלו אחרי הרצח, בניסיות להוציא משם פירוט שיחות. המשטרה שללה שוד, משום שכל רכושו נשאר במכונית, כולל תיק ובו חמישה צ'קים שסכומם הכולל הוא כ-102 אלף ריאל.

רעייתו: "איבדתי את אהבת חיי, הנפש התאומה שלי"

על קיר הפייסבוק של שגיב כבר נכתבו מילות תנחומים ופרידה, בעברית, אנגלית ופורטוגזית: "מילים לא יכולות להביע איך זה לאבד חבר, אלוהים יברך את נשמתך, שלום חבר", נכתב. "אנחנו שבורי לב".

רעייתו של שגיב כתבה בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא יודעת מה לומר, אתמול איבדתי את אהבת חיי, הנפש התאומה שלי. ננחת בישראל ביום רביעי בבוקר, הוא ייקבר לצד סבו בבית העלמין שבבית חשמונאי. תודה לכל המנחמים".

"אני כל כך מצטערת, קשה להאמין, תהיו חזקים", כתבה אחת החברות ואחרת הוסיפה, "אין מילים, זה כל כך עצוב". "מתגעגעים אליך", כתב מכר. "אני מנסה לעכל אבל לא מאמין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק