מזל טוב! המלכה אליזבת' חוגגת 85 אביבים

בכנסיית ווסטמינסטר נערכים היום בכוחות מתוגברים לטקס האחרון לפני החתונה המלכותית בעוד 8 ימים - יום הולדתה של המלכה. הטקס, שמשולב בטקס מסורתי לפסחא, מאפשר לאנשי הכנסייה וגם לתקשורת הזדמנות אחרונה לתרגל לפני החתונה הגדולה

המלכה אליזבת'. ארכיון (רויטרס)

שמחה רודפת שמחה במשפחת המלוכה הבריטית: המלכה אליזבת' חוגגת היום 85 אביבים, שמונה ימים בלבד לפני החתונה הגדולה של הנכד וויליאם וארוסתו קייט מידלטון.

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור מיוחד

אליזבת' אלכסנדרה מרי וינזדור, או "המלכה אליזבת' השנייה" בשבילכם, נולדה ב-21 באפריל 1926, בלונדון בירת אנגליה. היא תחגוג היום את יום הולדתה בכנסיית ווסטמינסטר, מקום חתונתו של הנסיך, בטקס שגם יסמל את פתיחת חגיגות הפסחא בממלכתה.

הטקס מספק הזדמנות אחרונה לאנשי המקהלה ולכמרים לתרגל "על רטוב" לפני החתונה המלכותית. גם הצלמים יוכלו לכוון את המצלמות ולבחון את התאורה ואת האמצעים הטכניים, רגע לפני השידור הגורלי.

הנסיך פיליפ יחגוג 90 ביוני

המלכה, שתלווה בבעלה הנסיך פיליפ, הדוכס מאדינבורו, תחלק לפי המסורת של פסחא כסף ל-85 גברים ו-85 נשים שישתתפו בטקס, לפי גילה.

המשתתפים, גמלאים שהוזמנו בעקבות תרומה יוצאת דופן לקהילה, יקבלו מהמלכה שני ארנקים, בצבעים אדום ולבן, לפי מסורת הטקס הישנה. בארנק האדום הם ימצאו מטבע של 5 ליש"ט לציון יום הולדתו ה-90 של הדוכס מאדינבורו, שיחול בחודש יוני הקרוב. כמו כן יהיה שם מטבע של 50 פני, לציון אולימפיאדת לונדון 2012.

בארנק הלבן ימצאו המשתתפים המאושרים מטבעות מיוחדים של פסחא, בשווי 85 פני, שוב, לפי גילה של המלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק