פקח טיסה אמריקני צפה בסרט במשמרת - והושעה

אחרי שרשרת מקרים שבהם לא ענה איש במגדלי הפיקוח ברחבי ארצות הברית ורק במזל לא גבו קורבנות, החלו שם לאכוף ביתר שאת את הנהלים. פקח ומנהלו האישי נענשו אחרי שהמיקרופון של הראשון שידר בכל מערכת הקשר את פסקול הסרט שבו צפה, במקום להשגיח על התנועה האווירית

בתקופה האחרונה נרשמו לא פחות משבעה מקרים שבהם חלו שיבושים בהמראות ובנחיתות בנמלי תעופה שונים ברחבי ארצות הברית, פשוט מכיוון שפקחי הטיסה במגדלים ישנו במהלך המשמרת.

אחרי סדרת התקריות, שרק במזל הסתיימו ללא נפגעים, הרימו בממשל האמריקני את הכפפה ואפילו הנשיא ברק אובמה גינה בחריפות את התופעה. שר התחבורה שלו הבטיח לאכוף את הנהלים ביתר שאת ולתגבר את האיוש במגדלי הפיקוח, בניסיון למנוע אסון.

היום, אחרי שורת אזהרות והתבטאויות חריפות, הוחלט ברשות התעופה הפדרלית להשעות מתפקידו בקר תעופה שבמקום להשיג על הנעשה בשמי ארצות הברית – צפה במהלך המשמרת בסרט. לרוע מזלו, הוא לא הבחין כי המיקרופון של מערכת הקשר של מינהל התעופה היה פתוח בעמדתו, וקולות הסרט שבו צפה ב-DVD שודרו בכל חדרי הבקרה האוויריים השונים.

הפקח שהושעה היה בתפקיד במתקן המכ"ם האזורי באוברלין שבמדינת אוהיו, סמוך לקליבלנד. למי שתהה, הוא העביר את המשמרת בצפייה בסרט "המנקה", מותחן פשע בכיכובו של סמואל ל. ג'קסון.

העובדה שהמיקרופון בעמדתו היה פתוח ושידר את פסקול הסרט "תפסה" את הקו אליו ומנעה ממנו לקבל פניות במערכת הקשר. פרט אליו, הוחלט ברשות התעופה הפדרלית להשעות מתפקידו גם את מנהלו האישי של הפקח הסורר.

האמבולנס ניסה לנחות, אבל הפקח ישן

בימים האחרונים נחשף תיעוד של השתלשלות האירוע השביעי במספר שבו נרדם פקח טיסה על משמרתו בארצות הברית. בסרטון, שהגיע ממרינו שבמדינת נבאדה, נראה מטוס אמבולנס ובו חולה במצב קשה שניסה לנחות שם לא הצליח במשך רבע שעה ליצור קשר עם מגדל הפיקוח, פשוט מכיוון שהאיש שאחראי על התנועה האווירית שם ישן שנת ישרים.

"יש לנו חולה במצב קשה, נאלץ לנחות גם בלי אישור מהמגדל. הם גם לא עונים לטלפון", נשמע הטייס במערכת הקשר. "אתם נוחתים על אחריותכם", הזהיר אותו גורם אחר מהקרקע – וזכה לתשובה והבהרה מיידית: "אנחנו חייבים לנחות". הסאגה האבסורדית הזאת לא הסתיימה כשהפקח העייף הקיץ משנתו אלא אחרי שהצוות במגדל פיקוח אחר נלחץ לסייע לטייס לנחות בשלום.