סכנה בשחקים: פקחי הטיסה האמריקניים ישנים במשמרות

בתוך כמה שבועות נרשמו ברחבי ארצות הברית לא פחות משבעה מקרים שבהם חלו שיבושים בהמראות ובנחיתות פשוט מכיוון שאיש לא ענה במגדל הפיקוח. למרבה המזל, איש לא נפגע - ורק כעת נזכרו בממשל לטפל בבעיית הפקחים העייפים

בשבועות האחרונים נרשמו לא פחות משבעה מקרים שבהם חלו שיבושים בהמראות ובנחיתות בנמלי תעופה שונים ברחבי ארצות הברית, פשוט מכיוון שפקחי הטיסה במגדלי הפיקוח ישנו – ולא השיבו בזמן לקריאות אליהם.

הסיפור הכמעט דמיוני הזה עלול להסתיים בתרחיש בלהות של ממש, ואחרי שרק אתמול נחשף תיעוד של אירוע נוסף כזה – החליטו בממשל האמריקני להתעורר כדי למנוע את האסון, שבהיעדר פעולה – מופיע על כתובת ברורה על הקיר.

המקרה שנחשף בתיעוד האחרון הגיע מרינו שבמדינת נבאדה. מטוס אמבולנס ובו חולה במצב קשה שניסה לנחות שם לא הצליח במשך רבע שעה ליצור קשר עם מגדל הפיקוח, פשוט מכיוון שהאיש שאחראי על התנועה האווירית שם ישן שנת ישרים.

"יש לנו חולה במצב קשה, נאלץ לנחות גם בלי אישור מהמגדל. הם גם לא עונים לטלפון", נשמע הטייס במערכת הקשר. "אתם נוחתים על אחריותכם", הזהיר אותו גורם אחר מהקרקע – וזכה לתשובה והבהרה מיידית: "אנחנו חייבים לנחות". הסאגה האבסורדית הזאת לא הסתיימה כשהפקח העייף הקיץ משנתו אלא אחרי שהצוות במגדל פיקוח אחר נלחץ לסייע לטייס לנחות בשלום.

באירוע אחר, שהתרחש לפני כחודש בוושינגטון, נחתו שני מטוסים מבלי שאיש במגדל הפיקוח סייע להם – מרחק לא רב מהבית הלבן. גם לכך גרם פקח עייף שנרדם, ואחרי חמישה מקרים נוספים שכולם נגמרו רק במזל ללא נפגעים, התעוררו בממשל.

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התייחס לסוגיה ואמר בפנים זועמות: "כשאתה אחראי לחייהם ולבטיחותם של הנוסעים באוויר, כדאי שתעשה את עבודתך כמו שצריך".

שר התחבורה האמריקני, ריי להוד, אמר כי "מה שקרה במגדלי הפיקוח האלה, שבהם ישנו פקחים, הוא בגדר שערורייה. אנחנו לא נסבול התנהגות כזאת יותר".

למרות חומרת הדברים, יש לציין כי לא קלים חייהם של פקחי הטיסה האמריקניים. הם עובדים לאורך שעות ארוכות שבהן נאסר עליהם לצאת להפסקות. חלק מהמשמרות הן בשעות הלילה, שבהן הם יושבים בחושך לבדם ומעבירים את הזמן מול המסכים כשתנועת המטוסים דלילה באופן יחסי.

כל אלה מביאים לכך שהשעון הביולוגי שלהם מבולבל לגמרי, ובשל כך הכריזו בממשל כי כבר בקרוב יוצבו לאלתר שני פקחים בכל משמרת ב-27 מגדלי פיקוח ברחבי ארצות הברית.