יפן: כל משפחה שנפגעה בפוקושימה תפוצה 12 אלף דולר

מפעילת הכורים בפוקושימה הודיעה היום כי תפצה את נפגעי האסון הגרעיני ב-600 מיליון דולר, כפיצוי ראשוני בלבד. החברה מתכננת לשלם 12 אלף דולר לכל משפחה וכ-9,000 דולר לכל אדם אשר היו ברדיוס של 30 ק"מ ממוקד האסון. כ-50 אלף משפחות נאלצו לעזוב את האזור בהוראת ממשלת יפן

אחרי האסון - עכשיו הפיצויים: חברת "טוקיו אלקטריק פאואר", המפעילה את הכורים הגרעיניים בפוקושימה מוכת האסון הגרעיני שביפן, הודיעה היום כי תשלם פיצוי ראשוני של 600 מיליון דולר לנפגעי האסון הגרעיני.

החברה מתכננת לשלם מיליון ין (כ-12 אלף דולר) לכל משפחה ו-750 אלף ין (כ-9,000 דולר) לכל אדם אשר היו ברדיוס של 30 ק"מ ממוקד האסון. כ-50 אלף משפחות נאלצו לעזוב את האזור בהוראת ממשלת יפן.

חשש מפני "צונאמי תביעות"

מניית "טוקיו אלקטריק" התרסקה בכ-70% בעקבות האסון הגרעיני. כעת, עלולה החברה לעמוד בפני "צונאמי תביעות" בסך של 11 טריליון ין (כ-132 מיליארד דולר), כאשר בבנק אוף אמריקה מעריכים כי גל התביעות עשוי להביא להלאמתה על ידי הממשל היפני.

ראש הקבינט ביפן אמר כי הממשל הורה לחברה להתחיל להעביר את כספי הפיצויים למפונים כבר בסוף החודש. המטרה היא להעביר את הפיצויים הראשוניים לפני חג "שבוע הזהב" החל ביפן מה-29 באפריל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק