מסמכי ה-FBI: "הביטלס ומייקל היו נתונים למעקב"

על פי מסמכים שנחשפו, לא עסק רק בפושעים, טרוריסטים ופוליטיקאים, אלא גם בכוכבי רוק. הביטלס, מייקל ג'קסון, פרנק סינטרה וג'ימי הנדריקס היו במעקב תחת עינם הפקוחה של הסוכניםה הפדרליים - הכל לשם מניעת פגיעה בביטחונה של האומה האמריקנית

הביטלס באמריקה (רויטרס)

במשך השנים פעלה סוכנות ה-FBI האמריקנית במעקב אחר גורמים שונים העלולים לסכן את ביטחונה של ארה"ב. עתה, נחשפים מסמכים בהם נכתב כי הסוכנות פעלה גם נגד "גורמים מסוכנים" כמו הביטלס, מייקל ג'קסון, ג'ימי הנדריקס ופרנק סינטרה.

מדיניות המעקב של הארגון אחרי כוכבי הרוק החלה לאחר שבשנות ה-60, עם עליית הפופולריות של להקת החיפושיות הבריטית, חששו ב-FBI כי ארבעת חברי הלהקה מליברפול יפגעו בכוונה בביטחונה של ארה"ב. מי שהדאיג במיוחד את הסוכנים היה ג'ון לנון, שהוגדר על ידם כ"גורם קיצוני מסוכן ומסומם". יחסיו עם יוקו אונו זכו לדוח מיוחד של כ-200 עמודים.

שאר האמנים שהיו נתונים למעקב זכו לכך בשל מעשים פליליים לכאורה בהם היו מעורבים. הגיטריסט הנערץ ג'ימי הנדריקס היה חשוד, לפי המסמכים שפורסמו, בצריכת מריחואנה והעברת תרומות לעיתונים בעלי דעות קיצוניות. גם מקומו של מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון לא נפקד מדוחות אלה. חוקרי הארגון נענו לבקשה מיוחדת מהמשטרה, ובדקו את יחסיו המטרידים של הכוכב עם ילדים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק