צפו: קובי נגד ההומואים

כוכב העל של קבוצת הלוס-אנג'לס לייקרס סיים את העונה באקורד צורם. לאחר שלא הסכים לשריקה שנשרקה כנגדו ברבע השלישי של המשחק האחרון בעונה, הגיב בכעס אשר כלל, בין היתר, ביטוי פוגעני כלפי הומוסקסואלים. מיד לאחר מכן, הודיעה הליגה כי לכעס יש מחיר והטילה על בראיינט קנס בסך 100,000 דולר

ליגת ה-NBA קנסה את כוכב העל קובי בראיינט ב-100,000$ אמש, אחרי שהתבטא בצורה מעליבה כלפי הומוסקסואלים במהלך משחק. את ההערה אמר בראיינט בתסכול כששופט המשחק שרק עבירה טכנית לחובתו. מזכ"ל הליגה דייוויד שטרן מיהר לנקוט בצעד משמעתי ולקנוס את הכוכב.

לפנות בוקר, שיחקה קבוצתו של בראיינט, הלוס-אנג'לס לייקרס, נגד קבוצת הספרס מסן-אנטוניו. במהלך הרבע השלישי של המשחק שרק השופט בני אדאמס לעבירה טכנית לחובתו של בראיינט. השחקן, שנחשב לאחד מהשחקנים הטובים בכל הזמנים, איבד עשתונות ופלט אמירה פוגענית כלפי הומוסקסואלים. הלייקרס, אגב, ניצחו במשחק.

דבריו של בראיינט תועדו על ידי מצלמות הטלוויזיה של רשת TNT האמריקנית, אשר העבירה את המשחק, המסכם של העונה הסדירה, בשידור חי וחגיגי. לאחר שהתעצבן על השריקה, חבט בראיינט בכסאו והשליך מגבת לתוך המגרש.

"אני מבין שדברי היו עשויים להתפרש כפוגעניים ואני מתנצל", אמר בראיינט לנשיא העמותה "קמפיין לזכויות אדם" ג'ון סולומוניז, "דברי נאמרו מתוך כעס ואין לפרש אותם כלשונם", הוסיף בראיינט בהודעה רשמית לתקשורת, "האמירה לא משקפת בשום אופן את רגשותיי כלפי הקהילה ההומו-לסבית", דברי השחקן. סולומוניז אמר בתגובה כי "אני מברך את מזכ"ל הליגה על הקנס החמור שהטיל על השחקן, יש להבין שלא מזלזלים באמירות שכאלה", והוסיף, "אני מצדיע לבראיינט שהבין מהר מאוד כי שגה ולקח אחריות על דבריו".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק