כך לכדו חיילי הקומנדו את נשיא חוף השנהב

לפני יומיים פרצו כוחות קומנדו למתחם המגורים הנשיאותי של נשיא חוף השנהב המודח, לורן גבאגבו, עצרו אותו והביאו לסיום מלחמת האזרחים העקובה מדם שהתחוללה במשך חודשים במדינה. היום מתפרסם התיעוד של הקרב הדרמטי: מהתארגנות הכוחות בחוץ ועד ללכידתו של הנשיא והובלתו למעצר

הקרב על מבצר הנשיא: סוכנויות הידיעות מפרסמות היום קטע וידאו יוצא דופן המתעד את השתלטות חיילי הקומנדו על בית הנשיא לורן גבאגבו ורעייתו - ולקיחתו למעצר.

בסרטון, שצולם מנקודת מבטם של לוחמי הקומנדו של הנשיא החדש אואטרה, ניתן לראות את רגעי המערכה הדרמטיים ואת חדירת הכוחות למתחם המגורים של הנשיא באבידג'אן בירת חוף השנהב. בתום הקרבות שניהלו הלוחמים עם אחרוני נאמניו של גבאגבו במתחם - נתפסו הנשיא ורעייתו ונלקחו למעצר.

הקרב הזה ומעצרו של גבאגבו הוא שסיים את מלחמת האזרחים העקובה מדם שהשביתה כליל את חוף השנהב במשך חודשים ארוכים, והביאה למותם של אלפים.

יותר ממיליון אזרחים שבים עכשיו לבתיהם  

בתום קטע הווידאו נראה גבאגבו מובל מהמקום בידי החיילים, כשעליו אפוד וקסדה כדי למנוע ממתנגדיו הרבים לפגוע בו. מעצרו הדרמטי של גבאגבו סיים ימים של דיווחי סרק אודות שיחות שלום ותנאי פרישה שהנשיא הסרבן הציב כביכול לכוחות המורדים .

היום, הקהילה הבינלאומית שאיחרה להתערב בנעשה באחת מיצרניות הקקאו הגדולות בעולם, מכירה בנשיא החדש אואטרה כמנהיגה הלגיטימי של חוף השנהב.

יותר ממיליון אזרחים ברחו מבתיהם במהלך מלחמת האזרחים. אלפי בני אדם, איש לא יודע עדיין כמה בדיוק, שילמו על מאבק המנהיגות הזה - בחייהם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק