חשש: הראיות נגד דמיאניוק מזויפות

ה-FBI ורשויות אמריקניות נוספות חשדו במשך שנים כי ברית המועצות זייפה ראיות נגד ג'ון דמיאניוק, העומד למשפט בגרמניה בגין מעורבותו ברציחתם של יותר מ-28 אלף יהודים בשואה. המסמכים שפורסמו על ידי סוכנות הידיעות AP עשויים לסייע לצוות ההגנה של דמיאניוק, ואולי אפילו להוציא אותו זכאי

ג'ון דמיאניוק בבית המשפט במינכן (AP)

דוח של ה FBI שהיה חסוי במשך 25 שנים טוען שברית המועצות "כנראה זייפה" ראיות או עדויות סביב ג'ון דמיאניוק. הגילוי עשוי לסייע לצוות ההגנה של דמיאניוק שמתחיל היום להעלות את טיעוניו לקראת העונש, במהלך המשפט נגדו בגרמניה.

הדוח של הסוכנות הפדרלית האמריקנית שהגיע לידי סוכנות הידיעות AP מטיל ספק במידת האותנטיות של תעודת החברות של דמיאניוק בפלוגות ה-אס.אס. מדובר במסמך חשוב ומרכזי בטענות התביעה, שנועד להוכיח כי דמיאניוק לא רק שירת כשומר במחנה ההשמדה סוביבור שבפולין הכבושה, אלא גם היה פעיל במפלגה הנאצית ובפלוגות הסער שלה.

במשך העשורים האחרונים, במהלך השימוע בארצות הברית, הצטברו האשמות נגד דמיאניוק שהסתמכו על בסיס תעודת החבר בארגון האס.אס. כעת טוענים בארצות הברית כי התעודה, התמונה ועדויות נוספות - מקורן בזיופים של פקידים מברית המועצות. בטענות אלו ישתמש צוות ההגנה במשפט.

ה-FBI: למוסקבה היה אינטרס לזייף את המסמכים

"הצדק לא יכול לצאת לאור בתביעה נגד אזרח אמריקני שמואשם על פי ראיות שלא מקובלות בבית משפט ומבוססות על עדויות וראיות שכנראה זויפו על ידי ארגון הקג"ב", אמר היום חוקר ה-FBI בקליוולנד שחיבר דוח בנושא דמיאניוק כבר ב-1985, ארבע שנים אחרי שכרטיס ה-אס.אס הגיע לידיים אמריקניות מהרשויות במוסקבה.

הכרטיס נמסר לאמריקנים בשיאה של המלחמה הקרה. כעת נטען כי המומחים בארצות הברית, בישראל ובגרמניה לא בדקו לעומק את הכרטיס שהונפק במחנה טרבניקי, כפי שניתן לבדוק אותו היום ולהביע ספק באמינותו.

ב-FBI טוענים כי לארגוני הביון הרוסיים היה אינטרס לזייף את התעודות של דמיאניוק כדי להשמיץ את שהביע טענות נגד המשטר הקומוניסטי. כעת, עשורים אחרי שהמסמכים התקבלו לראשונה, דמיניוק בן ה-90 עומד למשפט במינכן עם 28,060 אישומים של סיוע לרצח. הוא מכחיש את ההאשמות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק