חוף השנהב: הרודן המודח נכנע

האו"ם הודיע: לורן גבאגבו נכנע והסגיר את עצמו לידי יריבו, הנשיא העתידי אואטרה. הרודן שהפסיד בבחירות וסירב לפנות את כסאו נכנע רק אחרי שכוחות שריון בסיוע לוחמי קומנדו צרפתיים הגיעו עד לפתח הבונקר בו התבצר. עכשיו הנשיא החדש והאו"ם ינסו להחזיר את הסדר למדינה בה נהרגו למעלה מ-1,500 בני אדם במלחמת האזרחים

לורן גבאגבו נכנע לכוחות המורדים של הנשיא הנבחר אלסאן אואטרה, לו מסיעיים כוחות צרפתיים - כך מאשר היום האו"ם באופן רשמי.

על פי המידע שמפרסם האו"ם, גבאגבו הוסגר רשמית לידיהם של המורדים. "אנשי האו"ם בחוף השנהב מאשרים שהנשיא לשעבר לאורן גבאגבו נכנע לכוחותיו של אואטרה. הנשיא לשעבר נמצא עכשיו במעצר", מסר דובר כוחות האו"ם פרחאן האג, שהוסיף כי האו"ם וכוחות זרים עושים כל מה שביכולתם כדי למנוע הסלמה של האלימות.

על פי הדיווח, גבאגבו לא נפגע במהלך כניעתו והובל אחר כבוד למעצר במלון בבירה, במפקדתו של הנשיא לעתיד אואטרה.

מול הכוחות הצרפתים, לגבאגבו לא נותרה ברירה

תחת השגחת האו"ם וכוח צרפתי שנמצא במדינה, יחל בימים הקרובים אלסאן אואטרה, שנבחר ברוב קולות בבחירות שנערכו בחודש נובמבר האחרון, את דרכו כנשיא.

גבאגבו נכנע רק לאחר שכוחות שריון וככל הנראה גם כוחות קומנדו צרפתיים חדרו למתחם המגורים הנשיאותי בבירה אבידג'אן, שם הוא המתין בבונקר, תחת מצור. הכוחות הזרים הציבו את הרודן בפני המציאות - בכוח. עכשיו, תפקידו של קווטרה יהיה לשקם את המדינה, ולנסות ולהביא לשלום גם עם תומכיו של הנשיא המודח.

על פי ההערכות בעולם, במהלך מלחמת האזרחים בחוף השנהב נהרגו למעלה מ-1,500 בני אדם. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק