חודש אחרי הצונאמי: רעידת אדמה חזקה ביפן

יפן לא מצליחה להתאושש מרעידות האדמה, והפעם רעידה חזקה בעוצמה 7.1 בסולם ריכטר. בעקבות הרעידה יצאה אזהרת צונאמי לגלים בגובה מטר באזור פוקושימה - שבוטלה. חברת החשמל פינתה את הכורים הגרעיניים באזור.היום אמורים להתקיים במדינה טקסי זיכרון במלאת חודש לאסון

רעידת אדמה בעוצמה של 7.1 פגעה הבוקר (שעון ישראל) בצפון יפן, באותו האזור בו פגעה רעידת האדמה העזה לפני חודש בדיוק. כתוצאה מהרעש היום, יצאה אזהרת צונאמי לחופי המדינה,  בגובה מטר - שלמרבה המזל בוטלה בהמשך.

העובדים שפועלים כעת בכורים הפגועים בעיר פוקושימה פונו. עד כה, לא דווח על נפגעים מהרעש. סוכנות הגרעין היפנית דיווחה כי שאיבת מי הים לקירור הכורים הופסקה למשך כ-50 דקות, "אך איננו צופים שייגרם נזק בטיחותי".

בנוסף, מדווחים היום בסוכנויות הידיעות כי מניין ההרוגים בצונאמי עומד על 13,116 בני אדם. מניין הנעדרים עומד על 14,377 בני אדם. היום במלאת חודש לאסון הצונאמי הגדול היו אמורים להתקיים במדינה טקסים לזכר הקורבנות.

ברעידת אדמה בעוצמה של 7.4 שהכתה ביפן בסוף השבוע, נהרגו שני אנשים ומאות נפצעו. רשת הטלוויזיה הממלכתית ביפן דיווחה כי הרעידה גרמה אז לדליפת מים באתר הגרעיני שבאונגואה. עם זאת, למרות הדליפה לא הורגשה עלייה ברמת הקרינה הרדיואקטיבית באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק