השגריר בחוף השנהב משחזר את האימה: "גיהנום אמיתי"

דניאל סעדה, ממלא מקום שגריר ישראל בחוף השנהב, התייצב היום - עטוי כיסוי צוואר - מול המצלמות, עם נחיתתו בנתב"ג יחד עם עובדי השגרירות מהמדינה המדממת. "עברנו ימים לא קלים", סיפר על ההתבצרות בשגרירות בעוד הכדורים שורקים מסביב. בחוף השנהב סופרים מאות הרוגים

צוות השגרירות שנקלע למהומות הדמים בחוף השנהב נחת אחר הצהריים בישראל. ממלא מקום השגריר, דניאל סעדה, שגם נפצע קל במהלך הפינוי למטוס, סיפר: "זה היה גיהנום אמיתי".

"אני תמיד שמח כשאני נוחת בארץ, אבל היום במיוחד", אמר סעדה. "עברנו ימים לא קלים. פשוט נפתחה אש נגד כוחות האו"ם, לא נגדנו, וכתוצאה מכך הייתה קצת בהלה ונפלתי מנגמ"ש, ולכן נפצעתי קלות. אבל כולנו בסדר, הצוות בריא".

"בעודי פצוע בנגמ"ש, הרחתי את ריח המוות בחוץ", נזכר השגריר. "זה אותו ריח נורא שהרחתי לפני שנה כשהייתי במשלחת החילוץ להאיטי, ריח של גופות נרקבות".

סעדה ושלושה עובדים נוספים בשגרירות ישראל בעיר אבדיג'אן התבצרו בשגרירות במשך 10 ימים, כשאש תופת משתוללת ברחובות והכדורים שורקים מסביבם. כוח של האו"ם ובראשו חיילים צרפתים חילצו אותם לבסוף.

בימים האחרונים חל מהפך ביחסי הכוחות במדינה. המורדים בהנהגתו של אלסנה אווטרה נסוגים אט אט מהאזורים שכבשו כתוצאה ממתקפה כוחנית של אנשי הנשיא גבאגבו. מאות כבר נהרגו בקרבות הקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק