ה-FBI "חושף": חייזרים נחתו בארה"ב ב-1950

הבולשת הפדרלית בארה"ב פירסמה אלפי מסמכי ארכיון באתר האינטרנט שלה. בין שלל המסמכים שנחשפו, חובבי הקונספירציות האמריקנים כבר איתרו מזכר המאשש, לטענתם, את החשד לפיו 3 חלליות ובהן גופות חייזרים התרסקו בניו מקסיקו ב-1950. "יש להם גוף אנושי, אבל בגובה 90 ס"מ", כתב אז חוקר חיל האוויר האמריקני

המסמך, כפי שפורסם באתר FBI (FBI)

חייזרים נחתו ברוזוול - עכשיו ההוכחה? מסמך שהתפרסם באתר ה-FBI מוכיח לכאורה שחייזרים אכן נחתו באזור רוזוול בניו מקסיקו, ארה"ב, בשנות ה-50 של המאה הקודמת. מדובר בפרשה שמסעירה כבר עשרות שנים את חובבי החלל והקונספירציות, והוכחשה פעם אחר פעם על ידי הממשל האמריקני.

ה-FBI פרסם אלפי מסמכי ארכיון באתרו, בחלק שנקרא "הכספת". ביניהם נמצא גם מזכר מאת הסוכן החשאי גאי הוטל, שנכתב ונשלח למטה בוושינגטון בשנת 1950.

במזכר, ששורת הנושא שלו היא "צלחות מעופפות", חושף הסוכן הוטל שחוקר מטעם חיל האוויר האמריקני הצהיר ש'שלוש צלחות מעופפות לכאורה התגלו בניו מקסיקו'".

"גוף אדם בגובה 90 סנמטימטרים"

כך היו אמורים להיראות "חייזרי רוזוול" (רויטרס)
החוקר העביר את המידע לסוכן אחר, כך לפי המסמך. ה-FBI צנזר את זהות הסוכן וחוקר חיל האוויר. הסוכן הוטל כתב: "הן תוארו כבעלות צורה עגולה ומרכז בולט, היקפן כ-15 מטרים".

"כל אחת מהן הכילה שלוש גופות של מה שנראה כגוף אדם בגובה 90 סנטימטרים", נכתב בדיווח חוקר חיל האוויר האלמוני. הגופות היו "לבושות בבגד מטאלי בעל מרקם עדין מאוד". חוקר חיל האוויר היה סבור שהמכ"מים שמוצבים בבסיסים באזור הפריעו לפעילות הצלחות וגרמו להתרסקות. לדבריו, החוקר לא ניסה לבדוק את העניין לעומק.

סביר להניח שחשיפת המסמך תעורר מחדש את הספקולציות הרבות מספור באשר ל"פרשת רוזוול", אך בכניסה לאתר הארכיון של ה-FBI כתובה אזהרה: "חלק מהמסמכים ישנים וכבר אינם משקפים את עמדת הארגון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק