לבריטים כבר לא אכפת אם הנסיכה בתולה

בשנת 1981 לקראת חתונתם של צ'ארלס ודיאנה, הבריטים ציפו מהנסיכה לעתיד שלא תנהל מערכות יחסים עד יום חתונתה ליורש העצר. דודה של דיאנה אפילו הכריז על בתוליה לפני הטקס. אך כעת, בארמון באקינגהאם מקווים שגישה מתירנית יותר תשרת לטובה את היחסים בין וויליאם וקייט שחיו יחדיו בשנים האחרונות

קייט מידלטון, לא שמרנית (רויטרס)

בעבר זה היה יכול להיות סנסציה שתסעיר את הממלכה כולה, אך היום נראה שגם משפחת המלוכה הבריטית לא מתרגשת מהעובדה שהנסיך וויליאם וארוסתו קייט חיו יחדיו לאורך שנים וקיימו ככל הנראה יחסים אינטימיים לפני החתונה.

לא תמצאו הרבה אנשים ממשפחת המלוכה או מהרחוב, שמוטרדים מהעובדה שהנסיך וויליאם וארוסתו קייט מידלטון, חיו ביחד במהלך שמונה השנים של מערכת היחסים הרומנטית שלהם. התשוקה בין השניים ניצתה עוד במהלך ימיהם באוניברסיטה, ומאז הם נמצאים בקשר זוגי מתמשך.

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור מיוחד

אולם, לפני החתונה המלכותית הקודמת של הנסיך צ'ארלס ודיאנה שנערכה בשנת 1981 הלך הרוח היה שונה לגמרי. הציבור הבריטי ומשפחת המלוכה ציפו מדיאנה שלא תנהל יחסים אינטימיים עד יום חתונתה ליורש העצר. דודה של דיאנה אף הכריז על בתוליה לפני הטקס, כדי שלא יחשבו חלילה כי לא שמרה עצמה לאחרי החתונה.

בארמון באקינגהאם כיום מקווים שהגישה המודרנית תשרת לטובה את היחסים בין וויליאם (28) וקייט (29). הציפייה היא שלאור הפתיחות הרבה יצליחו השניים לנהל מערכת יחסים בריאה יותר משל הורי הנסיך, שהתפוררו והתפוגגו מול עיניי בריטניה והעולם וגרמו נזק תדמיתי חמור למוסד ולמשפחת המלוכה הבריטית.

דיקי ארביטר, אחד מהמקורבים לנסיך וויליאם סיפר כי "וויליאם הוא אדם עצמאי, והוא יוצר לעצמו את החוקים". עוד הוא מדגיש כי וויליאם הוא שמחליט מה הוא רוצה לעשות ומתי, והעובדה שניהל יחסים עם קייט במשך שמונה שנים מדברת בעד עצמה.

"טוב שהם חיו יחד לפני החתונה"

ההחלטה של הנסיך וויליאם לחיות עם ארוסתו, נתפסה כטבעית בקרב אזרחי הממלכה. הקהל הבריטי מרגיש נוח עם עדכון נהלי ההתנהגות של משפחת המלוכה, נהלים דומים לערכים של כלל החברה המערבית. קייט מורלי, מהנדסת בת 34 מברמינגהאם, סיפרה לסוכנות הידיעות AP: "אנו חיים בעידן מודרני, אנשים עושים הרבה מאוד דברים לפני שהם מחליטים להתמסד". עוד היא מוסיפה: "זה טוב שהשניים חיו יחדיו לפני שהם מתחייבים לשמור אמונים".

אך למרות הפתיחות, היסטוריונים בבריטניה הצביעו על התנגדותה של משפחת המלוכה לאפשר נישואים בין צ'ארלס וידידתו קמילה שאנד. קמילה ניהלה כמה מערכות יחסים עוד לפני שהכירה את צ'ארלס, וזו הסיבה שהשניים נאלצו לחכות יותר מעשרים שנה, כדי לממש את אהבתם ולהתחתן.

דבורה כהן שחוקרת את משפחת המלוכה ומערכת הערכים הבריטית מאוניברסיטת שיקאגו, סבורה שדווקא הכישלונות של צ'ארלס, הם אלו שאפשרו את הפתיחות בממלכה. "אחרי שני עשורים של סקנדלים, משפחת המלוכה הבינה שחיים נורמלים ייטיבו עם תושבי הארמון, היא מסבירה. לדבריה "הם הבינו שהקהל לא יעריך אותם יותר אם הם ישמרו על מערכת ערכים מיושנת עם מדיניות מאוד שמרנית כלפי יחסי מין".

היחס של משפחת המלוכה ליחסים אינטימיים לא כתובה ולא פועלת תחת חוק, אך היא הייתה מוגדרת בעל פה. הקרדיט לשינוי הנהלים מגיעה, לדעת כהן, למלכה אליזבת' שהצליחה להיות ערה לשינויים החברתיים שהתעוררו בחברה המערבית במהלך ששת העשורים בהם ישבה על הכס.

כהן אומרת שבעבר משפחת המלוכה שמרה על נהלי יחסי מין קפדנית לפני נישואים, כדי שאישה לא תתחתן ותביא לעולם יורש עצר - מהמשפחה הלא נכונה. היום, יש דרכים לברר אם אישה בהריון, ולמרבה המזל, איש לא חושב שקייט נושאת בבטנה יורש עצר פוטנציאלי - מפשוטי העם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק