המשלחת ליפן תשוב לישראל בשבוע הבא

כ-60 חיילים, קצינים, רופאים ואנשי צוות ישובו לישראל בשבוע הבא, כשהם משאירים מאחור ציוד רפואי רב ובעיקר - יחסים טובים מאי פעם בין ישראל ליפן. המשלחת זכתה לסיקור חסר תקדים בתקשורת היפנית. אתמול "זכו" חברי המשלחת לחוות את רעידת האדמה העוצמתית על בשרם

המשלחת הישראלית ליפן עובדת כבר כשבועיים בעיר החרבה מינאמי-סנריקו, שמ-20 אלף תושביה נותרו כ-2,000 בלבד. המשלחת, שכוללת 60 חיילים, קצינים ואנשי צוות היא היחידה בעולם שקיבלה אישור מיוחד לטפל ביפנים.

בצה"ל מסבירים שהוגשה בקשה מטעמם וגם מטעם היפנים וכך, בשילוב שתי הבקשות, התקבל האישור.

אנשי המשלחת מעידים כי היא זוכה לסיקור תקשורתי מקומי חסר תקדים. מדי יום מגיעים צוותי צילום יפנים, החיילים מתראיינים ומתדרכים כתבים, והמשלחת אף זוכה לביקורים מטעם נציגי ממשל. רק בשבוע שעבר ביקרה במרפאה המאולתרת סגנית שר החוץ של יפן.

חברי המשלחת גם "זכו" אתמול לחוות על בשרם את הרעידה החזקה בעוצמה 7.4 שהכתה ביפן. "ראינו גשר ענק של רכבות מתנדנד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט איש צוות. "היום יצאנו וראינו ממש סדקים באדמה".

לא פעם, הם מספרים, יוצא לאנשי המשלחת לראות את עצמם במהדורות החדשות המרכזיות ביפן. בשבוע הבא אמורה המשלחת לשוב לישראל, חלק מהציוד יישאר ביפן להמשך הטיפול במקומיים. המשלחת הזו, סביר להניח, משאירה אחריה גם יחסים טובים מאי פעם בין ישראל ליפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק