ספורטאי טריאתלון: "לא נשחה במים של יפן"

בחודש הבא אמורה להתקיים ביפן אליפות בעולם בטריאתלון. ראשי איגוד הטריאתלון העולמי לא נסוגו מהתאריך או המיקום, למרות הדיווחים על המצב הקשה במדינה. לספורטאים מפריעה במיוחד העובדה שממשיכים לדלוף מים רדיואקטיביים למי האוקיינוס - בהם הם אמורים לשחות

האלופים האולימפיים יאן פרודנו ואמה סנוסוויל זועמים על החלטת איגוד הטריאתלון הבינלאומי, לקיים כמתוכנן את אליפות העולם ביפן בחודש הבא. המשתתפים ייאלצו לשחות כקילומטר וחצי בנמל יוקוהאמה, כ-300 ק"מ דרומית לעיר הפגועה פוקושימה.

הספורטאים חוששים מהדיווחים האחרונים אודות דליפה של מים רדיואקטיביים מהכורים ההרוסים - לאוקיינוס. פרונדו וסנוסוויל החליטו שהם אינם מוכנים לסכן את בריאותם. "אני לא חושב שזה נכון לאיגוד לקבל החלטות כאלה בשביל האתלטים", אמר פרודנו.

"כמה שהייתי רוצה להתחרות ביפן, אני לא חושב שזה נכון ללכת לשם בחודש הבא. ארגוני תיירות בכל העולם מציעים לתיירים לא להגיע לשם כרגע", הוסיף. "כולנו מרגישים כך".

2 הרוגים ברעידת המשנה אתמול 

שני בני אדם נהרגו ומאות נפצעו ברעידת המשנה החזקה שפקדה אתמול את צפון-מזרח יפן, כך מסרו הרשויות במדינה. למרבה המזל, מדובר בנזק קטן יחסית לרעידה שהורגשה אתמול בעוצמה של 7.4 בסולם ריכטר.

בתוך כך, דיווחה הבוקר רשת הטלוויזיה הממלכתית ביפן כי רעידת האדמה אמש גרמה לדליפת מים באתר הגרעיני שבאונגואה. עם זאת, למרות הדליפה לא הורגשה עלייה ברמת הקרינה הרדיואקטיבית באזור.

גורמים מדיניים ביפן השמיעו הבוקר אנחת רווחה לאור התוצאות הקלות יחסית של רעידת המשנה החזקה באופן יחסי. סמוך לאחר הרעידה הוכרזה כוננות צונאמי, שהוסרה כעבור שעתיים, והחשש היה כי הרעידה תחמיר את המצב החמור ממילא במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק