רעידת המשנה ביפן: 2 הרוגים, מאות פצועים

רשויות המדינה ביפן מדווחות הבוקר כי 2 בני אדם נהרגו ברעידת המשנה הקשה שפקדה את יפן אמש ומאות נפצעו. למרבה המזל, לא נגרם נזק לכורים הגרעיניים, אך דליפה של מים זוהתה באתר הגרעיני שבאונגואה - ללא שעלתה הקרינה הרדיואקטיבית באזור

שני בני אדם נהרגו ומאות נפצעו ברעידת המשנה החזקה שפקדה אתמול את צפון-מזרח יפן, כך מסרו הרשויות במדינה. למרבה המזל, מדובר בנזק קטן יחסית לרעידה שהורגשה אתמול בעוצמה של 7.4 בסולם ריכטר.

בתוך כך, דיווחה הבוקר רשת הטלוויזיה הממלכתית ביפן כי רעידת האדמה אמש גרמה לדליפת מים באתר הגרעיני שבאונגואה. עם זאת, למרות הדליפה לא הורגשה עלייה ברמת הקרינה הרדיואקטיבית באזור.

גורמים מדיניים ביפן השמיעו הבוקר אנחת רווחה לאור התוצאות הקלות יחסית של רעידת המשנה החזקה באופן יחסי. סמוך לאחר הרעידה הוכרזה כוננות צונאמי, שהוסרה כעבור שעתיים, והחשש היה כי הרעידה תחמיר את המצב החמור ממילא במדינה.

לא נגרם נזק לכורים הגרעיניים

רעידת אדמה נוספת בעוצמה של 7.4 בסולם ריכטר הכתה אתמול אחר הצהריים (שעון ישראל) ביפן, בדיוק באזור שבו הכתה רעידת האדמה במדינה לפני כשלושה שבועות. רשויות החירום היפניות הודיעו לכל תושבי רצועת החוף להתפנות למקומות גבוהים והוציאו אזהרת צונאמי, שהוסרה לאחר כשעתיים.

למרבה המזל, לא נגרם נזק נוסף לכורים הגרעיניים באזור, אך עובדי הכור הפגוע בפוקושימה פונו. מוקדם יותר השבוע דווח כי מים עם חומרים רדיואקטיביים שמקורם בכור הגרעיני בפוקושימה, הוזרמו לאוקיינוס השקט.

המים הרדיואקטיבים נזלו ככל הנראה מסדקים שנוצרו במבנה של כור מספר 2, שנפגע במהלך רעידת האדמה הקשה שפקדה את המדינה. טרם ברור מה תהיה ההשפעה של הזרמת מי הכור לאוקיינוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק