ברזיל: לפחות 20 ילדים נהרגו בירי בבי"ס

דרמה בבית ספר יסודי בריו דה ז'נרו: גבר אלמוני שאחז בנשק אוטומטי נכנס לכיתה עמוסת ילדים בני 11-13 ופתח באש. "יש דם בכל מקום, על הקירות", דיווחו עדי ראייה. ככל הנראה, לאחר הירי, התאבד היורה

כ-20 אנשים נהרגו היום לאחר שאלמוני חמוש חדר לבית ספר יסודי בריו דה ז'נרו, ברזיל, ופתח באש. עד ראייה אמר לעיתון ה"גרדיאן" הבריטי כי הוא ראה בין 15 ל-20 ילדים פצועים קשה או מתים בתוך בית הספר "טאסו דה סילביירה" במערב העיר. ככל הנראה, היורה ירה בעצמו לאחר הירי.

"זה טבח, זה טבח אמיתי", אמר רוני דה מאקדו, כבאי שהגיע לזירת האירוע הקשה זמן קצר לאחר שהחל הירי ופינה בעצמו 8 ילדים פצועים מהקומה השנייה של בית הספר. "יש דם על הקירות, דם על הכיסאות. אני חושב שיש בין 15 ל-20 הרוגים", הוסיף. "מעולם לא ראיתי דבר כזה".

עדי ראייה סיפרו כי הירי החל מחוץ לבית הספר סביב 8:30 בבוקר, שעון ברזיל, כשגבר פתח באש על שני ילדים, ירה בראשו של אחד מהם ופגע בזרועו של השני, ככל הנראה באמצעות נשק אוטומטי.

"שמעתי יותר מ-30 יריות, בתי הייתה בפנים"

ככל הנראה, לאחר מכן המשיך היורה דרך שערי המתכת של מבנה בית הספר, נכנס לכיתה עמוסת ילדים בני 11-13 והחל לירות. "ראיתי המון ילדים פצועים ומדממים. ראיתי בחור מת בפנים. שמעתי יותר משלושים יריות. בתי הייתה בפנים", סיפר הרצ'ילאי אנטונס,דוור שמתגורר בסמוך למקום.

"זה תמיד היה בית ספר רגוע", הוא הוסיף כשהוא עומד על מרפסתו שהוכתמה בדם, לאחר שהעניק סיוע רפואי ראשוני לתלמידים. "שמעתי יריות, יריות ועוד יריות. ניסיתי להיכנס אבל הוא המשיך לירות ואני לא עשוי מפלדה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק