כך תיערך חתונת המאה: שלב אחר שלב

2 מיליארד בני אדם יראו בעוד שבועיים וחצי את הנסיך וויליאם וקייט מידלטון נשבעים אמונים ומחליפים טבעות. ארמון בקינגהאם כבר פרסם את לוח הזמנים של משפחת המלוכה הבריטית. כך צפויה להתקיים חתונת המאה, שלב אחר שלב

קייט וויליאם עושים תכניות (רויטרס)

אם עדיין לא סימנתם ביומנים זה הזמן: כשני מיליארד בני אדם מכל רחבי העולם עומדים לצפות בעוד שבועיים וחצי בטקס חתונתם של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון. לאחרונה התפרסם לוח הזמנים הצפוף של יום הכלולות ב-29 באפריל, שללא ספק משאיר את הכלה דרוכה ביותר. עדכונים שוטפים מהחתונה יועברו באתרי חדשות 2 באינטרנט.

בראשיתו של יום החתונה יעודכנו התארים של מידלטון במשרד המלכה. עם כניסתה למשפחה המלכותית קייט תהפוך ל"הוד מעלתה" והיא עשויה לקבל את אחד מבין התארים הבאים: הנסיכה קתרין של ווילס, הדוכסית של קלרנס, קיימבריג' או סאסקס.

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור מיוחד

לוח הזמנים המדויק של החתונה, שנחשף בימים האחרונים, מסביר במדויק מה ייעשה בכל רגע ורגע. הנה פירוט היום החגיגי על פי שעון לונדון:

08:30: אורחי האירוע מגיעים למנזר ווסטמינסטר
10:00: האורחים המוגדרים בדרגת חשיבות גבוהה יותר מגיעים לווסטמינסטר.
10:40: משפחת המלוכה מגיעה למנזר, כאשר המלכה אליזבת' השנייה והנסיך פיליפ הם האחרונים שנכנסים למבנה.
11:00: קייט מגיעה יחד עם חמשת השושבינות שלה למקום והטקס מתחיל. באותו הזמן ייצא פרסום בכלי התקשורת העולמיים על שמלת הכלה, הכולל הערות המעצבים , תרשימים ותמונות. בסוף הטקס בני הזוג יישבעו אמונים, יקבלו ברכה והכרה וכמובן - יחליפו טבעות.
12:15: מסיבת החתונה תחל ובני הזוג ייצאו לכיוון ארמון בקינגהאם שם תיערך קבלת פנים תחת מרותה של המלכה אליזבת'
19:00: הנסיך צ'ארלס אביו של החתן וויליאם, יערוך אירוע אינטימי יותר לרגל החתונה אליו יוזמנו רק 300 מקורבים למשפחה.

לנו כאן בישראל הזמנים די נוחים. יתרון של שלוש שעות יאפשר לנו להתרווח על כורסא ולראות את הרגע ההיסטורי המתרחש בלונדון.

"קייט תהפוך ל'מלכת הלבבות'"

לקראת יום החתונה הנוצץ נחשפים עוד ועוד שמות מרשימת המוזמנים. "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי לחתונה הוזמן השגריר רון פרושאור, שיהיה הנציג הישראלי באירוע. בתגובה אמר פרושאור כי הוא מצפה בכיליון עיניים למפגש עם יורש העצר והוסיף: "אני משוכנע שקייט תהפוך ל'מלכת הלבבות' ממש כמו חמותה המנוחה הנסיכה דיאנה".

מוזמנים נוספים שצפויים להשתתף באירוע הם בני הזוג דיוויד וויקטוריה בקהאם, אלטון ג'ון ובן זוגו, ראש הממשלה דיוויד קמרון, הרב הראשי של בריטניה ולילי ספרא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק