ישראל: יש להוציא את הדיפלומטים הישראלים מחוף השנהב

בעקבות מלחמת האזרחים הקשה שפרצה בחוף השנהב, פנתה ישראל באופן רשמי לצרפת וביקשה להוציא את הדיפלומטים הישראלים שמוצבים במדינה, כך אישר היום שר החוץ הצרפתי. המהומות במדינה נמשכות כבר למעלה משבוע והנשיא לורן גבאגו מסרב להיכנע

שר החוץ הצרפתי אלן ז'ופה אמר היום כי ישראל ביקשה מצרפת לפנות את כל הדיפלומטים שלה שמוצבים בחוף השנהב, זאת בשל מלחמת האזרחים שפרצה במדינה.

בימים האחרונים פרצה במדינה האפריקנית מלחמת אזרחים, זאת בעקבות הדרישה מהנשיא לורן גבאגו לפנות את כסאו. השבוע נערכו במדינה בחירות לתפקיד הנשיאות, כשגבאגו הכריז על ניצחונו, אך כוחות המורדים טוענים לזיופים.

ביום רביעי בצהריים פשטו כוחות המורדים על משכנו של גבאגו, אך זה עדיין מתבצר בבונקר ומסרב להיכנע. נאמניו של איש האופוזיציה והטוען לנשיאות אלסנה אווטרה מנסים להכריע את מלחמת האזרחים באמצעות נוכחות חיילים ברחובות, זאת בתוספת לחיזוק משמעותי מצד כוחות צבאיים של האו"ם וצרפת שמפגיזים אף הם את ארמון הנשיאות.

המהומות בחוף השנהב נמשכות כבר שבוע, כשמדי יום נופלים ערים נוספות בידי כוחות המורדים. בדרך כלל מתנהלים הכיבושים של כוחות המורדים ללא קרב, אך במקרים מעטים אלו גם גובים קורבנות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק