פיצוי לנפגעי אסון הגרעין בפוקושימה: 12 דולר לאדם

תושבי העיר פוקושימה שנפגעה קשה ברעידת האדמה, יאלצו כנראה להתאושש בעזרת עצמם. החברה שהפעילה את כורי הגרעין בעיר מהם דלפה קרינה רדיואקטיבית, הודיעו כי יפצו כל אחד מהתושבים בסכום זעום של 12 דולרים בלבד. ראש העיר דחה את ההצעה ושאל: "איפה ההתנצלות הרשמית?"

החברה שהפעילה את הכורים הגרעיניים שנפגעו קשות ברעידת האדמה ביפן, הודיעה כי תפצה את תושבי פוקושימה בסכום מביך למדי. על פי ההצעה של החברה, יועברו לכל אחד מהתושבים 12 דולרים בלבד.

חברת טוקיו אלקטריק פאוור, היא שהפעילה את הכורים מהם דלפה קרינה רדיואקטיבית לאחר רעידת האדמה הקשה שפקדה את המדינה. בעקבות האסון מסרה החברה כי היא מכירה בכך שהקרינה פגעה ב-20 אלף תושבי העיר והודיעה כי תפצה אותם.

למרות שתחילו סירבו מנהלי החברה לחשוף את הסכום, התגלה כי ההצעה הראשונית עומדת על 12 דולר לאדם בלבד. בתגובה, דחה ראש עיריית פוקושימה את הצעת הפיצוי הזעומה, ואמר בתגובה ל-CNN: "תושבינו סובלים, הכל נהרס. איפה ההתנצלות הרשמית? הרי הפיצוי הכספי שהחברה מציעה לא שווה הרבה".

בעקבות האסון הגרעיני הורתה ממשלת יפן לכל 78 אלף התושבים שהתגוררו ברדיוס של 20 קילומטרים מהכורים הדולפים, לעזוב את בתיהם בשל הקרינה הרדיואקטיבית החריגה והמסוכנת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק