החתונה הנצפית ביותר בהיסטוריה

2 מיליארד בני אדם מכל רחבי העולם נאספו היום סביב הטלוויזיה, וצפו בחתונה המרשימה של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון. רשתות הטלוויזיה המרכזיות בעולם העבירו את החתונה בשידור ישיר, ואצלנו הגולשים הצטרפו למשדר המיוחד שהעברנו בערוץ החדשות. צפו ברגעים הגדולים של החתונה, מכנסיית ווסטמינסטר עד לנשיקה על המרפסת

מיליארדים ברחבי העולם ומאות מיליונים בבריטניה עצרו את נשימתם היום לאירוע המלכותי הגדול: הנסיך וויליאם נשא בשעות הצהריים את בחירת לבו קייט מידלטון לאישה בכנסיית ווסטמיניסטר בלונדון.

בחגיגה השתתפו גם כ-8,000 עיתונאים ו-140 צוותי תקשורת מרחבי העולם, שסיקרו את האירוע הנוצץ מכל פינה. אנחנו העברנו את החתונה בשידור ישיר עם מיטב הפרשנים והאורחים בערוץ החדשות. על פי ההערכות, שני מיליארד בני אדם צפו בחתונה - חלקם בטלוויזיה וחלקם בשידור החי שהועבר באתר יו-טיוב.

1,900 המוזמנים הגיעו לכנסייה לחגוג עם בני הזוג את היום המרגש בחייהם, ביניהם בני משפחה, שגרירים וגם סלבריטאים רבים. רשימת המוזמנים המלאה נשמרה בסוד ממש עד קרוב למועד האירוע עצמו, אז התגלה כי בין אלו שלא הוזמנו לחתונה נמנים נשיא ארה"ב ברק אובמה, ראשי ממשלת בריטניה לשעבר גורדון בראון וטוני בלייר ונוספים, זאת לצד אנשים שכן הוזמנו, כמו דייויד וויקטוריה בקהאם וגם אלטון ג'ון.

בסביבות השעה 12:00 הגיע לכנסייה הנסיך וויליאם, מלווה באחיו הארי. מיד אחריו הגיעו מספר בני משפחה נוספים ממשפחת המלוכה, וכך גם ממשפחת הכלה קייט. לבסוף הגיעה המלכה אליזבת - שנכנסה יחד עם בעלה הנסיך פיליפ לכנסייה, ורק לאחר מכן ניתן האות ליציאת רכב הרולס רויס של הכלה קייט לדרך ולאחר זמן קצר היא הגיעה גם כן לכנסייה - לפתיחת הטקס.

הארכיבישופ של קנטרברי, ד"ר רוואן וויליאמס, ניהל את הטקס, בירך את וויליאם וקייט ולאחר מכן השביע אותם והכריז עליהם כבעל ואישה. זאת, לאחר שד"ר ג'ון הול, מנהל הטקס, פתח אותו.

מהיום אמרו: "הדוכסים מקיימברידג'"

בראשיתו של יום החתונה עודכנו התארים של מידלטון במשרד המלכה. עם כניסתה למשפחה המלכותית קייט הפכה ל"הוד מעלתה", והיא ובן זוגה הנסיך קיבלו את התארים "הדוכס והדוכסית מקיימברידג'".

אחרי שהבריטים הבינו שקייט מידלטון היא בהחלט לא נסיכה מסורתית והודיעו כי לא מעניין אותם אם המיועדת של וויליאם היא בתולה או לא, הודיעה אשת המלוכה בעתיד על מסורת נוספת שתשבור - כשלא נשבעה בפני האומה במסגרת החלפת הנדרים "לציית לבעלה". בנוסף, בני הזוג לא נשבעו ב-"I do" המסורתי אלא ב-"I will".

רגע השיא: הנשיקה הפומבית הראשונה

על פי לוח הזמנים המדוייק של החתונה, אחרי הגעת האורחים (10:30-12:40), תחילת הטקס (13:00) והיציאה בחזרה לארמון בקינגהאם - נפתח בשעה 14:15 מסיבת החתונה וקבלת פנים תחת חסותה של המלכה אליזבת'. בשעה 15:25 התרחש רגע השיא לו כל העולם מצפה, כאשר וויליאם נישק את קייט במרפסת - לעיני העולם כולו ולעיני חצי מיליון צופים שהתאספו ברחבת אמרון בקינגהם; בשעה 21:00 הנסיך צ'ארלס, אביו של החתן וויליאם יערוך אירוע אינטימי יותר לרגל החתונה אליו יוזמנו רק 300 מקורבים למשפחה.

בהצהרה שמסר לעיתונות כמה ימים לאחר הודעת האירוסים אמר ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון כי החליט ביום החתונה להעניק יום חופש לכל העובדים בבריטניה, על מנת שכולם יוכלו ליהנות מיום "של חג לאומה הבריטית", כלשונו. בעקבות היום החופשי התאספו רבבות ברחבי לונדון, והם חוגגים במסיבות רחוב עם המון מוזיקה טובה, הופעות חיות וכמובן בירות צוננות.

שורה של תקלות בדרך לחופה

חתונת הזוג המלכותי לא הייתה חפה מכמה דברים שכמעט העיבו על הטקס המרגש. ה"דיילי מירור" פרסם ביום שלאחר הודעת האירוסים תמונה חושפנית במיוחד של התוספת החדשה למשפחת המלוכה.

בתצוגת אופנה שנערכה לפני שמונה שנים באוניברסיטה בסקוטלנד שבה למדו השניים, נראית הנסיכה לעתיד קייט כשהיא מדגמנת כשעל גופה שמלה שקופה שאינה מותירה הרבה מקום לדמיון. זה למעשה היה הרגע שבו התאהב וויליאם, שהיה בין יושבי הקהל, בקייט.

דייויד בקהאם ורעייתו ויקטוריה, היום (רויטרס)
תקלה נוספת נרשמה גם סביב רשימת המוזמנים. אסתיבליז צ'אבז, שעברה להתגורר למשך מספר ימים מחוץ לשגרירות בריטניה במקסיקו, לא הסכימה לוותר על החלום לצפות באיחוד המלכותי. "אני מקווה שהם יזמינו אותי בגלל הדימוי הציבורי שלהם. זה נראה רע לתת לנערה למות, רק כי לא רוצים להזמין אותה לחתונה, לא?", היא שאלה אז, איך נענתה מארמון המלוכה: "לא תוזמני וכדאי שתחזרי לאכול".

פיפה, אחותה של קייט, במהלך הטקס (חדשות 2)