נפתח משפטו של סילביו ברלוסקוני

ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני ידוע בזכות אישיותו מעוררת המחלוקת, חברותו עם שליט לוב קדאפי, תקיפתו המתועדת והעובדה שבתי המשפט אינם זרים לו. אך היום נפתח באיטליה המשפט שעלול להוסיף לברלוסקוני עוד תואר לא מחמיא לרשימה – עבריין מין מורשע. ברלוסקוני נאשם ששידל קטינה בת 17 לקיים עימו יחסים תמורת כסף

במילאנו נפתח הבוקר משפטו של ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני. ראש הממשלה בן ה-74 מואשם בכך ששילם לקטינה בת 17 עבור יחסי מין, ולאחר מכן ניצל לרעה את מעמדו והשפעתו כדי לשחרר אותה ממעצר. מפגינים, מתנגדים ותומכים בברלוסקוני, צפויים לקבל את פניו של ראש הממשלה בפתח בית המשפט. פרשנים משפטיים באיטליה מדווחים כי אם ייגזר על ברלוסקוני עונש מאסר של למעלה מחמש שנים, הדבר ימנע ממנו לשוב ולכהן במשרה ציבורית.

לפני כחודשיים, השופטת כריסטינה די צ'נזו מבית המשפט במילאנו קבעה כי ברלוסקוני יעמוד לדין. למרות שראש הממשלה כבר עמד לדין בגין מספר אישומים שקשורים לעסקיו, זו תהיה למיליארדר בן ה-74 הפעם הראשונה בה יישפט על מגע אישי. בעבר הכחיש ברלוסקוני את כל ההאשמות נגדו.

לפי התביעה, הוא שילם תמורת יחסי מין עם נערה מרוקאית בת 17 בשם רובי, ואז השתמש בהשפעתו כדי לחלץ אותה ממעצר משטרתי, לאחר שנעצרה בשל גניבת 3,000 יורו. התובעים טוענים כי ברלוסקוני חשש שיחסיה עמו יתגלו.

ברלוסקוני וגם רובי עצמה הכחישו שקיימו יחסי מין, למרות שהיא הודתה שראש הממשלה נתן לה 7,000 יורו בפגישתם הראשונה.

עד מטעם ההגנה: ג'ורג' קלוני

צוות ההגנה של ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני רוצה שהשחקן האמריקני ג'ורג' קלוני יעיד לטובת הנאשם. רשימת העדים למשפט הוגשה לפני שבוע וברשימה מופיעים גם ג'ורג' קלוני ובת זוגו האיטלקית, אליזבטה קנליס.

על פי ההגנה, הקטינה המאשימה את ברלוסקוני כי שידל אותה לקיים עימו יחסי מין, טוענת כי במסיבה שבה קרה האירוע, נכחו קלוני ובת זוגו. אולם, כנשאלה קנליס על העניין, הכחישה שהיא או קלוני היו שם. ההגנה מנסה כעת לערער את אמינותה של הקטינה, בכך שיוכיחו כי שיקרה לגבי זהות האורחים במסיבה.

מקלוני או קנליס לא נמסרה תגובה לגבי הזימון להעיד. אולם, מה שבטוח, לסרט שיופק על המשפט, מובטח כבר כוכב אחד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק