שרידי גופות יהודים נקברו ברומניה

יותר ממאה גופות של גברים, נשים, ילדים וזקנים יהודים נמצאו בחודש נובמבר בקבר אחים המוני ביער בצפון רומניה. הקהילה היהודית ברומניה השיבה להם את כבודם וקברה אותם בבית הקברות היהודי שבצפון המדינה. "זהו רגע של זיכרון שיהדהד וילמד שיעור חשוב בהיסטוריה, שיעור שאסור לנו לשכוח", אמר ראש הקהילה היהודית

נקברו מחדש בבית קברות יהודי, ארכיון (חדשות 2)

הקהילה היהודית ברומניה קברה היום את שרידי גופותיהם של עשרות יהודים, שנרצחו על ידי כוחות רומנים במהלך מלחמת העולם השנייה. הגופות, שנמצאו בתוך קבר אחים מאולתר בצפון המדינה, התגלו בחודש נובמבר האחרון ביער סמוך לכפר פופריצ'אני. היום הם נקברו אחר כבוד בבית הקברות היהודי שבצפון רומניה.

אחרי שארכיאולוגים חשפו את קבר היהודים בחודש נובמבר 2010, חוקרי השואה שבחנו את המקום טענו שיותר ממאה גופות של גברים, נשים, ילדים וזקנים יהודים נמצאו בקבר ההמוני בסבך היער. השטח בו נמצאו הגופות היה במלחמת העולם השנייה לאזור שבו התרכזו כוחות הצבא הגרמני לקראת הפלישה הכושלת לברית המועצות.
 
"נאספנו כאן היום כדי לקבור את צארית גופותיהם של 60 יהודים שנרצחו לפני 70 שנה. ברגע הזה אנו ממלאים את החובה שלנו", אמר ראש הקהילה היהודית ברומניה אורל ווינר וסיכם: "זהו רגע של זיכרון שיהדהד וילמד שיעור חשוב בהיסטוריה, שיעור שאסור לנו לשכוח".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק