אותרו גופות ממטוס שהתרסק ב-2009

כמעט שנתיים אחרי שהתרסק בדרכו מברזיל לצרפת, אותרו גופות וחלקי מטוס נוספים מטיסה מספר 447 של אייר-פראנס. הקופסה השחורה של המטוס טרם אותרה, אך מומחים מעריכים כי גם אם תימצא, היא לא תועיל לפתרון התעלומה

שרידי המטוס שהתרסק. ארכיון (רויטרס)

ממשלת צרפת איתרה גופות נוספות של נוסעים שהיו על טיסת אייר-פראנס שהתרסקה באוקיינוס סמוך לברזיל בשנת 2009. הממשלה אישרה כי חלקי גופות וחלקי מטוס אותרו. הגופות וחלקי המטוס יועברו לחוף במהלך השבועות הקרובים.

טיסת אייר-פראנס מספר 447, שהייתה בדרכה מריו דה-ז'ניירו לפריס, התרסקה בים ביוני 2009. כל 228 הנוסעים וצוות המטוס נהרגו, לאחר שהמטוס נתקל בתנאי מזג אוויר קשים. מאז מחפשת הממשלה הצרפתית את שרידי המטוס והמשלחת הנוכחית היא הרביעית במספר.

שר התחבורה הצרפתית ת'יירי מריאני סיפר כי הקופסה השחורה של המטוס טרם נמצאה אך מומחים מעריכים כי גם אם היו מאתרים אותה, ספק אם היה בה מידע מועיל. החיפושים נערכים באמצעות צוללות לא מאוישות ומריאני סיפר כי יימסרו יותר פרטים על הממצאים ברגע שיקבלו משפחות ההרוגים הרלוונטיות הודעה.

יוני 2009: מטוס צרפתי "נעלם"

שבוע אחרי שמטוס אייר-פראנס "נעלם", החלו סוכנויות הידיעות מדווחות כי שברי מתכת אותרו על ידי חיל האוויר הברזילאי באזור האוקייאנוס האטלנטי, כמה מאות ק"מ מחופי ברזיל. החלקים הכוללים גם מושבי כסאות של מטוס, נמצאו במרחק של כ-750 ק"מ מחופה הצפוני של ברזיל.

במטוס, שהיה בדרכו מריו דה ז'ניירו בברזיל לפריז שבצרפת היה גם לפי הדיווחים, לפחות יהודי אחד, שלמה בן לוי, המקורב לבית חב"ד בוליין שבבירה הצרפתית היה בין נוסעי המטוס.

מחקירת האירוע עולה כי המטוס אותת לא פחות מ-12 פעמים על תקלה במערכת החשמל של המטוס. אחר כך הוא לא נשמע יותר ונעלם ממסכי המכ"ם.

העולם מתגייס לחיפושים

ספינות מסנגל, ספרד, צרפת וברזיל השתתפו בחיפושים ונשיא ארצות הברית ברק אובמה, הבטיח כי ארצו תספק כל עזרה שתידרש. לוויינים אמריקניים מיוחדים אף הוקצו לצורך הסיוע באיתור המטוס.

מכלל הגורמים הרלוונטיים בישראל ובעולם עלה כי לא היו אזרחים ישראליים במטוס. מפירוט 228 הנוסעים שהיו על על המטוס, עולה כי היו בו אזרחים מלא פחות מ-32 לאומים שונים ביניהם 61 צרפתים, 58 ברזילאים, 26 גרמנים תשעה סינים ותשעה איטלקים.