צפו: אובמה פותח את המרוץ לבחירות 2012

"הקמפיין הזה יוצא לדרך" - כך נאמר בהכרזה קצרה שהועלתה באתר האינטרנט של נשיא ארה"ב, שמהווה את יריית הפתיחה של קמפיין הבחירות לנשיאות ב-2012. "אנחנו פותחים משרדים, פותחים את הקופסאות ומתחילים בשיחה עם התומכים שלנו - תומכים כמוכם, שיעזרו לנו לעצב את הדרך לניצחון"

עכשיו זה רשמי: הנשיא האמריקני ברק אובמה רץ לתקופת כהונה נוספת בבית הלבן. כוונתו של אובמה להיבחר שוב לנשיאות הוכרזה היום רשמית בסרטון וידאו, שנשלח היום לתומכיו באמצעות אי-מייל והודעת טקסט.

"הקמפיין הזה יוצא לדרך", נאמר בהכרזה הקצרה שהועלתה באתר האינטרנט הרשמי של הנשיא. "אנחנו פותחים משרדים, פותחים את הקופסאות ומתחילים בשיחה עם התומכים שלנו - תומכים כמוכם שיעזרו לנו לעצב את הדרך לניצחון 2012 - זה מתחיל עכשיו".

בסרטון הווידאו, שאורכו כשתי דקות, ניתן לראות את תומכיו של אובמה מכל רחבי ארצות הברית, המביעים את תמיכתם בנשיא האמריקני המכהן.

מיליארד דולר בדרך לבית הלבן

במקביל, החל הנשיא לגייס כספים לקראת הבחירות הבאות. במהלך הקמפיין של 2008, אובמה גייס סכום עתק של 750 מיליון דולר במרוץ לבית הלבן. עכשיו, רשת הטלוויזיה האמריקנית ABC מדווחת כי  אובמה עשוי להיות המועמד הראשון שמגייס מיליארד דולר בדרך לבית הלבן.

מי שעומד בראש הקמפיין של אובמה הוא ג'ים מסינה, שכיהן כסגן ראש הסגל של הבית הלבן במשך שנתיים, עד לחודש ינואר האחרון. ה"וושינגטון פוסט" מציין כי רבים מהאנשים שהריצו את אובמה לתפקיד ב-2008 יישארו בתפקיד גם בבחירות הנוכחיות.

מטה הבחירות של הנשיא יתרכז, שוב, בשיקגו, לא רחוק מפארק גראנט, שם נאם הנשיא אובמה את נאום הניצחון ההיסטורי שלו לאחר הבחירות האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק