אייכמן התרברב: לא הרגנו די יהודים

העיתון הגרמני "דר שפיגל" מפרסם הקלטות נדירות של הפושע הנאצי אדולף אייכמן, שבוצעו על ידי שני עיתונאים בעלי עבר נאצי שנפגשו עמו בשנות ה-50, בעודו מסתתר בארגנטינה. "לא עשינו את עבודתנו כמו שצריך", גילה אייכמן. "אם היינו עושים את עבודתנו נכון - לא היו נשארים יהודים. לא עבדנו נכון"

הקלטות חדשות של אדולף אייכמן, קצין האס.אס והאחראי על ביצועו של "הפתרון הסופי" לסוגיית היהודים באירופה, המתפרסמות בעיתון הגרמני "דר שפיגל", חושפות עד כמה היה גאה ומרוצה מהשמדת היהודים. זאת, בניגוד לטענותיו במשפט שנוהל נגדו כאן בישראל, לפיהן הוא "רק ביצע פקודות".

בהקלטות שפורסמו נשמע אייכמן אומר בין היתר כי "לא עשינו את עבודתנו כמו שצריך. אם היינו עושים את עבודתנו נכון - לא היו נשארים יהודים. לא עבדנו נכון". הדברים הוקלטו עוד בטרם נתפס אייכמן על ידי המוסד בארגנטינה - בזמן שהסתתר תחת השם ריקרדו קלמנט.

שני עיתונאים גרמנים, בעלי עבר נאצי, נפגשו עמו באחד הפרברים שליד בואנוס איירס והקליטו אותו ללא ידיעתו. בשיחות עם העיתונאים התרברב אייכמן כי היה אידיאליסט שביצע את השמדת היהודים כחלק מהאנשים שקיבלו את ההחלטות בנושא, ולא כ"בורג במערכת" כפי שטען אחר כך במשפטו בישראל.

"לא קיבלתי פקודות בדרך כלל", הדגיש אייכמן. "אם הייתי כזה, הייתי ודאי טיפש. אני הייתי חלק מצוות החשיבה, הייתי אידאליסט". בהתייחסו למה שכונה "הבעיה היהודית", אמר אייכמן: "לא עשינו את עבודתנו כמו שצריך. היינו יכולים לעשות יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק