צפו: הכלב ששרד את הצונאמי אחרי 3 שבועות בלב ים

עשרות אלפי בני אדם נספו באסון הכבד ביותר שידעה יפן מאז ומעולם, אבל 3 שבועות אחרי, קורים עדיין נסים. כלב אחד קטן הצליח לשרוד ללא מזון ומים כשהוא צף על הריסות מבנה שנשטף בגל הצונאמי. כוחות חילוץ שזיהו אותו ממסוק הצליחו להגיע אל חיית המחמד המבוהלת, ולהציל אותו כשהוא "כחוש, אך בחיים". צפו בחילוץ

שלושה שבועות אחרי הצונאמי ורעידת האדמה שהיכו ביפן וגבו עשרות אלפי קורבנות, מתרחשים עדיין נסים. כוחות ההצלה ביפן הצליחו לאתר ביום שישי האחרון כלב ששרד את האסון על גג מבנה שנסחף בצונאמי - כשהוא רועד מקור וכחוש מרעב, אבל בריא ושלם.

חיית המחמד המבוהלת נסחפה עם גל הצונאמי ששטף את חופי המדינה ב-11 במרס. רק בנס הוא הצליח להחזיק מעמד על הריסות המבנה, שצפו סמוך לעיירת חוף בצפון יפן.

המחלצים שזיהו את הכלב ממסוק ניסו תחילה להגיע אליו, אך הוא נבהל מרעש המסוק, התחמק מהם והתחבא בתוך המים בין שרידי המבנה שנסחף. לבסוף הוזעקה למקום סירת חילוץ שהצליחה להגיע אליו ולהחזיר אותו בבטחה לחוף כשהוא "כחוש אך בחיים".

לדברי כוחות החילוץ, הם קיוו לאתר גם את בעליו וערכו חיפושים נוספים בין שרידי הבית, אולם למרבה הצער, לבסוף התברר כי הכלב נותר לבדו. לא ברור כלל איך הוא שרד במשך זמן כה רב ללא מזון ומים, אך ביפן מוכת האסון עדיין מתרגשים מה"נס" שפקד את החיה הקטנה.

יפן מאשרת: 2 עובדי הכור נהרגו

חברת החשמל של טוקיו אישרה הבוקר כי שניים מעובדי הכורים בפוקושימה נהרגו כתוצאה מרעש האדמה וגלי הצונאמי. זהו האישור הרשמי הראשון על מוות של עובדים בכור, מאז אסון הטבע בחודש שעבר.

אתמול דיווח דובר חברת החשמל בטוקיו כי מים רדיואקטיביים ששימשו לקירור הכורים שניזוקו דולפים אל הים ורמת הקרינה במים עולה באופן מדאיג. חברת טפקו, האחראית על תפעול הכורים, הודיעה כי הסדק ממנו דולפים המים ייסתם במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק