בחזרה לתופת בכרמל: תמונות השבוע

עוד שבוע הסתיים. שבוע שבו גילינו את התמונות האחרונות של צוערי שב"ס שנספו באסון הכרמל, שבוע שבו החלו ההפגנות בסוריה ונמשכו בתימן, שבוע שבו ביפן עדיין מנסים להתאושש מאסון הטבע ושבוע שבו הספורט הישראלי הרים את ראשו בגאווה

תיעוד מאוטובוס הצוערים

חוזרים לתופת של אסון הכרמל

ביום שלישי האחרון נחשף לראשונה סרטון שמתעד את הרגעים האחרונים בחייהם של הצוערים שנספו באסון הכרמל. בסרטון נראות השניות לפני שהאוטובוס הסתובב בדרכו לכלא דמון ועלה באש.

כיפת ברזל על באר שבע

אחרי שנים ארוכות של ניסויים, הוצבה בתחילת השבוע מערכת ההגנה "כיפת ברזל" באזור באר שבע. המערכת אמורה לספק הגנה מפני ירי רקטות לעבר העיר, ועד כה לא נדרשה הפעלתה.

המהנדס כלוא בישראל

לראשונה מאז שנעלם דיראר אבו סיסי, מהנדס בתחנת הכוח בעזה, הודתה ישראל כי הוא מוחזק כאן באחד מבתי הכלא בדרום. אבו סיסי הגיע לבית המשפט וטען שאין לו כל קשר לארגון החמאס בכלל, ולאירוע חטיפתו של גלעד שליט בפרט.

מחזיקים אצבעות לשירלי

שירלי מרדר היא צעירה ממרכז הארץ שעלתה השבוע לכותרות בנסיבות לא נעימות. מדינה שלמה עקבה אחרי מצבה הרפואי של מרדר, שאושפזה במצב קשה לאחר שנטלה משכך כאבים שהביא לקריסת מערכות גופה.

נמשכת אי היציבות בסוריה

כנראה שהסורים צפו במהומות במצרים, תוניסיה ולוב - וראו כי טוב. אלפים יצאו השבוע לרחובות הערים הגדולות ודרשו מהנשיא אסד לבצע רפורמות. אסד מצדו לא ממש השתכנע, וכוחות הביטחון שבשליטתו הרגו מאות מפגינים.

האישה הכי מפורסמת בלוב

איימן אל-עוביידי המתגוררת בלוב הצליחה לזעזע את העולם כולו לאחר שחשפה בפני עיתונאים זרים כי נאנסה על ידי חייליו של קדאפי. בתגובה אמרו אנשיו של קדאפי כי אל-עוביידי היא "נערת ליווי".

נמשכות ההפגנות בתימן

אלפי המפגינים בתימן ממשיכים להשיג הישגים משמעותיים. השבוע הודיעו גורמי ממשל בתימן כי הם מנסים לגבש נוסחה לפיה הנשיא עלי עבדאללה סלאח יוותר על שלטונו עוד לפני תום שנת 2011.

מניין ההרוגים ביפן רק עולה

בפוקושימה ובאזורים בהם הכה הצונאמי רב העוצמה המשיכו גם השבוע לספור את הגופות. מדיווחים רשמיים מיפן עולה כי ככל הנראה למעלה מ-28,000 בני אדם איבדו את חייהם באסון.

סוס קטן - יום הולדת גדול

אמרתם כבר מזל טוב לאיינשטיין? הוא אמנם לא נראה כמו אחד, אבל אנחנו בטוחים שהוא סוס. 50 ס"מ בלבד גובהו, ובעוד שלוש שנים הוא ייכנס לספר השיאים של גינס בתור הסוס הקטן בעולם. מזל טוב!

החללית "מסנג'ר" ששוגרה לחלל לפני שש שנים שידרה השבוע תמונות ראשונות ומרהיבות מכוכב הלכת "חמה", הקרוב ביותר לשמש. נאס"א פרסמה את התמונות בהן נראים המכתשים הרבים של הכוכב.

פרקינס נפצע? אז מה. מכבי ת"א השלימה עלייה ראשונה לפיינל פור מאז שנת 2008 לאחר שהביסה פעמיים את קאחה לבוראל ויטוריה הספרדית. 11,000 אוהדים צהובים חגגו עם הקבוצה בנוקיה ואלפים ילוו אותה לברצלונה.

צחקנו עליו, אמרנו שהוא לא מבין כלום, והוא ענה לנו - על המגרש. נבחרת ישראל בכדורגל ניצחה השבוע את לטביה וגיאורגיה, והשאירה לעצמה סיכוי סביר להעפיל לאליפות אירופה בכדורגל. רק שימשיכו ככה.