ארה"ב: טילי הלוויתן הרוצח שב להופיע

במשך שנה היה הלוויתן טילי מושעה מעבודתו, לאחר שרצח את המאמנת שלו. עכשיו, ב"עולם המים" החליטו להחזיר אותו לבדר את ההמונים, תוך נקיטת צעדי בטיחות. "אמרנו למדריכים ולמאמנים לא להתקרב אליו ולא להיכנס איתו למים", סיפרו ב"עולם המים" באורלנדו

הלוויתן טילי הוא אחד מבעלי החיים הקטלניים בעולם. במהלך שנות חייו היה אחראי היונק הענק לשלושה מקרי מוות, כולל של המאמנת שלו. אחרי שנה בה היה מושבת מפעילות, החליטו ראשי "עולם המים" באורלנדו שבפלורידה להשיבו להופעות הלווייתנים המרהיבות המתקיימות באתר התיירות המפורסם.

טילי הושעה מההופעות לאחר שבשנה שעברה גרר את דון ברנקו, המאמנת שלו, לקרקעית והטביע אותה עד שנחנקה למוות. "תכננו מזה זמן רב להשיב אותו לסגל ההופעות", אמרו בהנהלת "עולם המים", "עם זאת הבהרנו למאמנים איך להתנהג עם טילי בשל התוקפנות שלו. הם הודרכו לנקוט משנה זהירות".

העבר המפוקפק של טילי

לטילי הלוויתן עבר מפוקפק למדי. בשנת 1991 הוא היה מעורב בטביעה של מאמנו לשעבר בקולומביה הבריטית בשנת 1991. לאחר אותו אירוע נמכר טילי לפארק באורלנדו שם הוא נמצא עד היום.

בשנת 1999 היה טילי מעורב בעוד אירוע כאשר מצאו הרשויות בפלורידה גופת אדם כאשר הוא שוכב ערום לצד בריכתו של הלווייתן. במקרה זה נטען כי אותו אדם נכנס למתחם ככל הנראה לאחר שעות הביקור וטבע במים הקרים כתוצאה מהיפותרמיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק