הקרינה מיפן הגיעה לבריטניה ולסקוטלנד

בריטניה וסקוטלנד הצטרפו היום לרשימת המדינות שקיבלו חלקיקי קרינה רדיואקטיבית מזעריים מהכור בפוקושימה. תחנות ניטור במדינה זיהו חלקיקי קרינה באוקספורדשיר שבבריטניה ובגלזגו שבסקוטלנד. עם זאת, סוכנות הבריאות בממלכה המאוחדת מרגיעה ואומרת: אין סכנה לחיי אדם. מדובר בקרינה נמוכה מאוד

הקרינה עדיין לא הגיעה ללונדון. הביג בן (רויטרס)

הקרינה הרדיואקטיבית מהכור בפוקושימה ממשיכה להתפשט בעולם: אחרי הים של יפן, החלק המזרחי של רוסיה ומערב ארצות הברית - גם בריטניה וסקוטלנד מצטרפות לרשימת המקומות שבהם התגלו חלקיקים רדיואקטיביים מזעריים.

רשויות הניטור בממלכה המאוחדת הודיעו היום כי תחנות המדידה בגלזגו שבסקוטלנד ואוקספורדשיר שבבריטניה זיהו היום כמות מזערית של קרינה רדיואקטיבית שהגיעה ככל הנראה מהכור ביפן.

סוכנות הבריאות הלאומית במדינה מסרה היום כי החלקיקים נמדדו באוויר, אך מדובר בכמות כל כך מזערית שאין בה כדי לסכן את הבריאות של תושבי האזור. "מדובר בכמות נמוכה יותר מרמת הקרינה הרדיואקטיבית שיש בדרך כלל באוויר", נמסר בהודעת הסוכנות.

עם זאת, הזהירו בנוסף ברשויות הניטור כי רמת הקרינה הרדיואקטיבית במדינה עשויה לעלות. "גם אם הקרינה תעלה היא עדיין תהיה נמוכה באופן משמעותי מרמת הקרינה שמסוגלת לגרום נזק לחיי אדם", סויגה האזהרה.

קרינה רדיואקטיבית גם בלאס וגאס

בעקבות האסון והפיצוץ בכור הגרעיני בפוקושימה, נמצאו השבוע חלקיקים רדיואקטיביים בגשם שירד בימים האחרונים בארה"ב.

גורמי הגנת הסביבה בארה"ב דיווחו  כי נמדדה קרינה מעטה בלאס וגאס שבמערב המדינה, אך התברר שלא רק בוגאס עלה שיעור הקרינה, אלא גם בוושינגטון ובפנסילבניה. עם זאת, מדגישים בארה"ב כי אין סכנה שהקרינה תזיק למי השתייה במדינה, והתושבים לא צריכים לנקוט באמצעי זהירות כזה או אחר.

"אין סיבה להיות מודאגים נכון לעכשיו, וכנראה שגם לא בעתיד, אבל אנחנו צריכים לעקוב אחרי הממצאים", סיכם ג'ון אורבך, האחראי על שירותי הבריאות במסצ'וסטס.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק