צפו: "ספיידרמן" מטפס על המגדל הגבוה בעולם

אחרי שטיפס על שורה של גורדי שחקים ברחבי העולם, החליט אליין רובר, המטפס הצרפתי המכונה "לה-ספיידרמן", לטפס על הבורג' חאליפה - המגדל הגבוה בעולם. במשך שש שעות טיפס רובר עד שהגיע לפסגה, כשכל הדרך צופים בו המונים שהתאספו למרגלות המגדל שמתנשא לגובה של 828 מטר

אליין רובר הצרפתי, הידוע בכינויו "לה-ספיידרמן", מפורסם ברחבי העולם בשל חיבתו העמוקה לסוג מסוים של ספורט אתגרי. רובר בן ה-48 נוהג לטפס על מבנים גבוהים ומפורסמים בעולם, בטכניקות של טיפוס הרים, אך בניגוד לרוב המטפסים בעולם, הוא לא משתמש בשום ציוד בטיחות.

הפעם שם לעצמו רובר מטרה שאפתנית במיוחד: הבורג' חאליפה בדובאי. המגדל, אשר מתנשא לגובה של 828 מטר, הוא המבנה הגבוה ביותר בעולם. בדרך כלל מטפס רובר ללא אישור מצד הרשויות והטיפוס נגמר בדרך כלל במעצרו בקומה העליונה של המבנה, אולם הפעם, קיבל רובר את האישור, בתנאי שיעשה שימוש בחבל ורתמה.

בטיפוס הנועז צפה קהל ענק שהתאסף מתחת למגדל וצפה ברובר במסכי ענק שהוצבו למרגלותיו. הטיפוס ארך שש שעות וכאשר החל להחשיך, האיר את המטפס זרקור עוצמתי שכוון עליו. רובר העיד שדווקא ההערכות המוקדמת לטיפוס הוסיפה ללחץ: "אני יודע שכולם צופים בי במסכי הענק", אמר, "אז הפעם יש עליי המון לחץ".

רובר החל את קריירת הטיפוס החופשי בגיל 12, כאשר נתקע מחוץ לדירתו, שהייתה בקומה השמינית, והחליט לטפס אליה כדי להיכנס דרך חלון שהיה פתוח. מאז, לא הפסיק רובר לטפס ובין הישגיו נמנים טיפוס על מגדל אייפל ומגדל "סירס" בשיקאגו.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק